„Ботев“/Враца/ победи с 2:0 като гост слабаците от „Витоша“ /Бистрица/

...

Ботев/Враца/ ходом победи като гост с 2:0 слабаците от Витоша/Бистрица/ /снимки/

„ Ботев “/Враца/ победи с 2:0 като посетител слабаците от „ Витоша “ /Бистрица/ в последния мач от втория кръг на efbet Лига. Попаденията осъществиха Даниел Генов (17) и Илия Миланов (54).
Първата забавна обстановка пристигна в 5-ата минута, когато Петър Атанасов от гостите проби отляво, след което откри с пас по земя Мирослав Будинов, който шутира, само че топката мина на сантиметри от задачата.
В 12-ата минута Георги Амзин опита с центриране да изненада отбраната на "Ботев ", само че Красимир Костов се оправи със обстановката.
В 17-ата минута врачани откриха резултата. Андреас Васев направи майсторски пробив, след което пусна пас в наказателното поле към Даниел Генов, който с прецизен удар не остави шансове на Кристиян Кацарев.
Малко по-късно Петър Атанасов насочи нов удар към вратата на "тигрите ", само че опитът му профуча над вратата. Първият корнер пристигна чак в 25-ата минута и той бе на сметката на „ Витоша “. Мартин Станкев центрира добре, само че бранителите на гостите се оправиха.
Пет минути преди края на първата част Генов направи независим пробив през центъра, който приключи с шут, само че той бе блокиран от Бонев.
В 52-ата минута се откри отличен късмет пред футболистите на Енгибар Енгибаров. Топката попадна в краката на Мартин Станкев, откакто отбраната на "Ботев " позволи неточност, която обаче не докара до гол.
В 54-ата минута врачани стигнаха до второ попадение в Бистрица. Симеон Мечев центрира от фаул в наказателното поле, където над всички бе Илия Миланов, който с глава заби коженото кълбо във вратата на Кацарев.
В 65-ата минута Мартин Станкев получи топката на крилото и насочи прострелно центриране, където обаче резервата Запро Динев не съумя да засече кълбото.
В 77-ата минута гредата избави Красимир Костов. Крилото на "зелените " Мартин Станкев откри пространство и шутира от далечна отдалеченост, само че ударът му срещна страничния дирек.
Три минути преди края на срещата Ивайло Михайлов откри технично Милан Вушурович, който бе покрай първия си гол с екипа на „ Ботев “.

„ Витоша “ /Бистрица/ - „ Ботев “ /Враца/ 0:2

0:1 Даниел Генов (17)
0:2 Илия Миланов (54)

Стартови сформира:
„ Витоша “: 33. Кацарев, 4. Узунов, 5. Бонев, 6. Гьонов, 18. Курупис, 24. Купенов, 10. Амзин, 80. Котев, 88. Станкев, 14. Садула, 45. Долапчиев
Ст. треньор: Енгибар Енгибаров
„ Ботев “: 33. Костов, 11. Васев, 16. Попов, 2. Керчев, 18. Миланов, 23. Мечев, 8. Златински, 9. Генов, 14. Будинов, 10. Атанасов, 30. Домовчийски
Ст. треньор: С. Ангелов

Стадион: "Витоша ", Бистрица