Ботев (Враца) и Витоша (Бистрица) завършиха 1:1 в най-българският през

...

Враца прие най-българския мач за сезона в Първа лига

Ботев " (Враца) и " Витоша " (Бистрица) приключиха 1:1 в най-българският през сезона в Първа лига. За пръв път дотук през спортната година на терена имаше само български футболисти, в това число и след трите смени през второто полувреме.

В допълнение и двата тима са водени от български треньори.

В три случая преди този момент в стартовите сформира имаше по един чужденец. Миналия кръг " Витоша " отстъпи с 0:1 от " Славия ", като единственият чужденец беше македонецът Дарко Тасевски, който има и български паспорт.

Другите два мача с по един чужденец в титулярните сформира бяха " Славия " - " Ботев " (Враца) (2:2) и " Етър " - " Витоша " (1:0).

" Ботев " имаше огромно предимство през първото полувреме, само че трябваше да чака до последните секунди, с цел да вкара посредством Валери Домовчийски след противоречива дузпа. Вратарят на " Витоша " Кристиян Василев направи девет спасявания в мача и оказа помощ на тима си да се бори за поврат.

В 74-ата минута след подаване от ляво Запро Динев изравни и донесе първа точка за състава от Бистрица като посетител.
Източник: dnevnik.bg