Ботев успя да победи временния лидер в елита - ЦСКА

...

Ботев повали лидера ЦСКА 1948, Бароан с два гола

Ботев съумя да победи краткотрайния водач в елита - ЦСКА 1948 вкъщи с 2:0 и двата гола за пловдивчани вкара голмайсторът на отбора Антоан Бароан. Това беше втори триумф за " канарчетата " от началото на сезона.
Прочетете още

Двата тима излязоха с фланелки в апел за помощ за потърпевшите от наводненията в Карловско. През целия мач на електронното табло на стадиона вървеше апел за помощ - DMS Karolovo 17 777. В базата бяха сложени и кутии за дарения.

В 22-та минута Херман стреля, топката се удари в Бароан, само че като по знамение не влетя в мрежата на ЦСКА 1948.

В 26-та минута след центриране от корнер топката доближи до Ангел Бастунов, който от близко прати топката над вратата.

В 39-та минута след неточност в защитата на Ботев Кирилов се озова самичък против Ханкич и вратарят на Ботев избави. Съдията свири фаул чак, с което си навлече гнева на почитателите, футболистите и треньорите на Ботев.

В 45-та минута Ботев получи дузпа, първо Генев центрира, а Бароан направи неповторим пропуск, откакто не съумя да засече с глава добре центрирането. Малко по-късно обаче Брахими беше фаулиран в наказателното поле от Стив Фуртадо и Драгомир Драганов получи дузпа, която Антоан Бароан трансформира в гол - 1:0.

В 48-та минута Ботев съумя да удвои, пас на Етоо откри Ману, който напредна излезе самичък против Наумов и подаде към Бароан, който на опразнената врата вкара за 2:0.

В 55-та минута Чочев стреля с глава откакто засече центриране от корнер.

Последва и шут на Джонатан, който беше избавен от Ханкич.

В 59-та минута гостите стигнаха до най-чистото си състояние в дуела, първо Хелитон стреля след осъществяване на корнер, а Ханкич избави, а в същата обстановка единствено секунди по-късно се случи и удар на Охене, който Ханкич съумя да избие.

В 62-та минута Бароан изпусна страхотна опция, той открадна топката и се озова самичък против Наумов, само че вратарят съумя да избави и топката излезе в корнер. След осъществяване топката стигна до Ману, който стреля, само че над вратата.

В 64-та минута удар на Колев мина над вратата.

Последва и контра за Ботев, при която Бароан изведе Ману, който напредна и стреля, само че Наумов избави.

В 66-та минута рисково центриране на Джонатан беше засечено с глава от Чочев, само че Ханкич направи ужасно акробатично избавяне и съумя да резервира вратата си суха.

В 69-та минута бомбен шут на Етоо беше избит от Наумов, а малко по-късно и Брахими стреля, само че вратарят на гостите улови.

В 77-та минута Ману излезе самичък против Наумов и подаде към Мертенс, който вкара на опразнената врата, само че голът беше анулиран поради засада.

В 81-та минута Колев стреля с глава, само че Ханкич улови.

В добавеното време Алекс Колев стреля над вратата след осъществяване на фаул.

С успеха Ботев събра 7 точки и е на 13-а позиция, а ЦСКА 1948 продължава да е водач с 20 точки.

Следващият петък Ботев гостува на Спартак Варна.

Ботев:  Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Самуел Супрайен, Виктор Генев (Николай Минков 87 мин.), Рой Херман, Джеймс Етоо, Реда Рабей, Мохамед Брахими, Дилан Мертенс (Димитър Тонев 79 мин.), Елвис Ману, Антоан Бароан (Джаспър ван Хертъм 70 мин.)

ЦСКА 1948:  Даниел Наумов, Стив Фуртадо, Реян Даскалов, Хелитон, Ангел Лясков (Александър Колев 52 мин.), Ивайло Чочев, Георги Русев (Марио Топузов 46 мин.), Карлос Охене, Парвиз Умарбаев (Октавио 61 мин.), Радослав Кирилов (Денислав Александров 68 мин.), Ангел Бастунов (Джонатан Перейра 52 мин.)

Източник: trafficnews.bg