Ботев спечели пловдивското дерби с Локомотив с 4:2 в Елитната

...

Ботев удари Локо и при младшата

Ботев завоюва пловдивското дерби с Локомотив с 4:2 в Елитната U17 на терен №1 в Коматево. Победата изкачи " жълто-черните " на първата позиция с цялостен актив от 18 точки, колкото има и отборът на Септември. " Канарчетата " обаче са с по-добра голова разлика.
Поражението пък задълбочи тоталната рецесия в черно-бялата школа. Железничарите са на позорното за клубните обичаи 10 място в таблицата. От дербитата с Ботев за последната седмица общият резултат за Локо е три загуби и срамната голова разлика 2:10. При наборите 2004 и 2006 канарчетата разгромиха градския противник с по 3:0.
Срамно е представянето на Локо и в трите елитни младежки групи. При U19 и U15 черно-белите са на 11-о място място в класирането.

Локомотив откри резултата в 18-ата минута. Божидар Зелямов се разписа след центриране от ъглов удар. В 23-ата минута бе отсъдена дузпа за Ботев, която Иво Казаковпревърна в гол за 1:1. Само минута по-късно Георги Трифонов лиши топката от бранител на гостите пред наказателното поле, напредна и изведе " канарчетата " напред в резултата.

В 37-ата минута основният арбитър Боян Славков още веднъж уточни бялата точка в интерес на Ботев, този път за нарушаване на Зелямов против Атанас Стоименов. Георги Трифонов бе прецизен за 3:1.

В началото на второто полувреме Атанас Стоименов с удар от към 30 метра направи 4:1. Малко по-късно изстрел на Трифонов бе отразен от стража на Локомотив Кристиан Томов, като топката се удари в гредата и излезе в корнер. В 62-ата минута гостите вкараха втори гол. Христо Русков означи след центриране от фаул.

Ботев (Пловдив) – Локомотив (Пловдив) 4:2 (3:1)

0:1 Божидар Зелямов (18), 1:1 Иво Казаков (23-дузпа), 2:1 Георги Трифонов (24), 3:1 Георги Трифонов (37-дузпа), 4:1 Атанас Стоименов (52), 4:2 Христо Русков (62)

Ботев (Пловдив): Милко Баданов, Мерт Салимехмед, Атанас Чернев, Венцислав Богданов, Томислав Георгиев, Георги Господинов (75- Ангел Генчев), Мартин Русев-капитан, Петър Итов (88-Тодор Христов), Атанас Стоименов (71-Стефан Попов), Иво Казаков (79-Никола Райчев), Георги Трифонов;

Треньор: Петър Пенчев;

Локомотив (Пловдив): Кристиан Томов, Ставри Юмерски, Петър Петров, Стоян Татаров (41-Иван Колев), Ангел Табаков, Сашо Лебанов, Илия Смилянов- капитан (83- Янис Дерменджиев), Атанас Манов (53-Христо Русков), Янко Неданов (38-Даниел Димитров), Николай Борисов, Божидар Зелямов;

Треньор: Кириякос Георгиу

Съдии: Боян Славков, Цветан Горанов, Иван Копчев

Делегат на БФС: Георги Георгиев;

Жълти картони: Ставри Юмерски, Божидар Зелямов, Иван Колев (Локомотив), Иво Казаков, Мартин Русев, Георги Трифонов, Георги Господинов, Петър Итов (Ботев);