Ботев се завърна в евротурнирите, след като спечели с 2:1

...

Ботев се завърна в Европа! “Канарчетата“ спечелиха баража с Берое

Ботев се завърна в евротурнирите, откакто завоюва с 2:1 Берое баража за влизане в Лигата на конференциите. Головете означиха Брахими и Конате, а Мариани означи за Берое. С триумфа Ботев се завърна в евротурнирите след пауза от 5 години.

Още в първите секунди на дуела Ботев получи дузпа, откакто Брахими беше фаулиран от Бен Юсеф. След обзор с ВАР обаче дузпата беше анулирана, а Брахими получи жълт картон за симулация.

Последва удар на Мариани, който мина в навън.

В 13-та минута Ботев отговори центриране на Етоо, който откри Па Конате, само че бранителят на Ботев не съумя да засече добре с глава.

В 16-та минута Рабей получи прекрасен пас в наказателното поле, само че ударът му беше блокиран от защитник на Берое.

В 30-та минута Фал стреля, само че Ханкич избави.

В 38-та минута Ботев откри резултата, откакто Неделев центрира от корнер, Ганев мазета, а топката стигна до Супрайен, който откри Брахими и той стреля незабавно и вкара за 1:0.

В 45-та минута Мечев стреля над вратата.

На полувремето бяха наградени тимовете на Ботев до 19 години и набор 2009г., които завоюваха шампионските трофеи в своите възрасти - Пловдив и центъра.

Втората част стартира стремително за Ботев Етоо центрира в наказателното поле, а топката стигна до Па Конате, който с доста прекрасен удар не остави шансове на Ганев - 2:0.

В 51-та минута Неделев опита да вкара непосредствено от корнер, само че Юсеф и Ганев съумяха въпреки всичко да избият топката в нов корнер.

В 53-та минута Берое понижи резултата, откакто Мариани не остави късмет на Ханкич с удар отвън наказателното поле.

В 61-та минута Току насочи удар, само че той мина около вратата.

В 86-та минута Джак Лейн съумя да открадне топката на границата на наказателното поле и насочи прекрасен, който беше избит от Ганев.

Ботев се класира за втория прелиминарен кръг на Лигата на конференциите и ще взе участие в евротурнирите през новия сезон.

Жребият за втория прелиминарен кръг, от който се включват българските тимове е на 15 юни.

Ботев: Хидает Ханкич, Джеймс Етоо (Николай Минков 58 мин.), Роберто Пунчец, Виктор Генев, Па Конате, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Емануел Току, Тодор Неделев, Джак Лейн (Джак Лейн 46 мин.), Антоан Бароан

Берое: Генадий Ганев, Абубакар Тангара (Джунейт Али 39 мин.), Сиам Бен Юсеф, Георги Динков, Джонатан, Серкан Юсеин (Кевин Тапоко 66 мин.), Симеон Мечев, Стив Фуртадо, Давиде Мариани, Даниел Генов (Христо Митев 77 мин.), Алиюн Фал

Източник: trafficnews.bg