Ботев постигна впечатляваща победа с 5:1 над Локомотив (Пловдив) в

...

Ботев разгроми Локомотив за Купата при набор 2002

Ботев реализира впечатляваща победа с 5:1 над Локомотив (Пловдив) в среща от втория кръг за Купата на БФС при набор 2002. Двубоят се игра на изкуствения терен на " Лаута " и бе изгледан от към 100 фенове.

Момчетата на Иван Гешев преобладаваха тотално над своя противник, като имаха действителна опция да запишат двуцифрена победа над градския си противник. Над всички бе Иво Казаков, който осъществя четири гола във вратата на " черно-белите ".

В 5-ата минута Петър Итов стреля от 20 метра, топката се отклони от бранител и Иво Казаков направи добавка с глава, а кълбото мина на сантиметри над гредата. Секунди по-късно Антоан Колев центрира чудесно отдясно, Мерт Салимехмед овладя и с удар сред краката на вратаря се разписа за 1:0.

В 18-ата минута Атанас Чернев опитва удар от 25 метра, а топката профуча в рискова непосредственост до страничния дирек. В 21-ата минута Аспарух Славов стреля едва от границата на наказателното поле и вратарят улови без проблеми.

В 33-ата минута превъзходството на " канарчетата " докара до втори гол. Антоан Колев още веднъж центрира по най-хубавия метод, Мерт Салимехмед смъкна към Иво Казаков и капитанът с мощен удар за повторно прати топката сред краката на вратаря за 2:0.

В 35-ата минута гол на Аспарух Славов във вратата на " черно-белите " бе анулиран със противоречива засада. В 37-ата минута Мерт Салимехмед центрира отляво, а Иво Казаков с глава простреля вратаря за 3:0.

В началото на второто полувреме " канарчетата " бяха доста разконцентрирани и единствено 25 секунди след старта на втората част " смърфовете " върнаха един гол с първия си прецизен удар в мача. В 47-ата минута домакините бяха близо и до втори гол, само че центриране от корнер бе засечено над вратата от доста близка отдалеченост.

С тези две положения се изчерпаха обстановките за " смърфовете " пред вратата на Ботев и " жълто-черните " още веднъж овладяха самодейността. В 50-ата минута Георги Трифонов прати топката в мрежата на " черно-белите ", само че това попадение също бе анулирано поради засада.

В 52-ата минута Иво Казаков стреля от свободен удар от 20 метра, а топката кацна на напречната греда и излезе в навън. В 57-ата минута Иво Казаков стреля мощно от ъгъла на наказателното поле, а вратарят се намеси добре и мазета.

В 63-ата минута постоянен гол на ботевистите бе анулиран със скандална засада. Антоан Колев проби по десния фланг и центрира съвсем от аутлинията, а Атанас Стоименов навлезе на скорост и засече в мрежата, само че страничният арбитър вбеси " жълто-черния " щаб с повдигането на измислена засада.

Само 3 минути по-късно обаче разумното се случи и " канарчетата " стигнаха до четвърти гол. Негов създател бе Иво Казаков, който извърши по съвършен метод свободен удар от границата на наказателното поле.

В 71-ата минута гредата още веднъж се оказа правилен асистент на " смърфовете ", откакто Иво Казаков я нацели с удар от 25 метра. В 79-ата минута Милко Бадановпусна извеждащо подаване към Георги Трифонов, който остана самичък против вратаря на Локомотив, само че прати топката около вратата.

В последната минута Иво Казаков оформи крайния резултат, реализирайки четвъртото си попадение във вратата на " черно-белите ". Капитанът лиши топката от отбраната на " смърфовете ", напредна и с удар около стража се разписа за 5:1.

По този метод Ботев се класира за 1/8-финалите за Купата на БФС. Жребият и мачовете ще бъдат през месец октомври.
Снимка: botevplovdiv.bg