"Ботев" победи третодивизионния "Първа Атомна" с 10:0, в контрола, играна

...

Ботев/Враца/ разби с 10:0 Първа Атомна преди старта на Първа лига

"Ботев " победи третодивизионния "Първа Атомна " с 10:0, в контрола, играна на стадион "Христо Ботев " във Враца. Наставникът на козлодуйчани Николай Нинов дойде за спаринга единствено с 11 футболисти.
Мачът стартира с цялостен напън на врачани. Още в 7-та мин. с отсечен удар Емил Стоев вкара за 1:0 след осъществяване на корнер. В 10-та мин. Иван Колев усили преднината, възползвайки се от асистенция на Юлиан Ненов. В 15-та мин. още веднъж Колев от близко осъществя за 3:0 след положително подаване на Стоев. В 22-та мин. и пред гостите от Козлодуй се откри опция да притеснят вратаря Митов. Взетият назаем за този мач от "Огоста " /Хайредин/ Пламен Първанов изстреля мощен снаряд от 30 м от фаул, само че стражът на врачани улови.
До края на първата част канонадата от удари към вратата на гостите продължи, само че със страховит инстикт Ивайло Върганов-Скакалеца отрази мощните шутове на Колев, Стоев, Спас Георгиев и други
След почивката тоталната доминация на врачани продължи, макар направените 10 смени. На терена от стартовия състав остана единствено Ненов, който заби два гола. Два пъти се разписа и Мариян Иванов. По едно попадение осъществиха Йордан Апостолов и Петър Атанасов, а гостите си вкараха е един автогол.

"Ботев ": Христо Митов, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Костадин Гаджалов, Атанас Фиданин, Георги Вълчев, Тодор Траянов, Емил Стоев, Спас Георгиев, Иван Колев, Юлиан Ненов /Красимир Костов, Николай Кръстев, Иво Харизанов, Михаил Милчев, Мариян Иванов, Йордан Апостол, Ивайло Михайлов, Петър Атанасов, Валери Домовчийски и Даниел Гаджев/.
"Първа Атомна ": Ивайло Върганов, Михаил Михайлов, Десислав Атанасов, нигериеца Кристин, Любомир Василев, Пламен Валериев, Самуил Димитров, Пламен Първанов, Ростислав Данчев и Александър Веселинов. Петимата огромни отсъстващи от групата бяха капитанът Николай Ганчев, Любо Младенов, Любен Вълков, Пламен Трифонов и Станислав Йорданов.
Източник: bulnews.bg