Ботев победи Пирин с 3:1 в контрола по време на

...

Ботев би Пирин в контрола, нов с дебютен гол

Ботев победи Пирин с 3:1 в контрола по време на дългата пауза във футболния ни хайлайф. Спарингът се игра на Националната спортна база в Бояна и беше закрита за почитатели и публицисти.
Прочетете още
Неофициален дебют за първия тим на Ботев направиха Антонио Перера, който лекуваше дълго време травма и най-новото попълнение Амаду Думбуя.

Ботев откри в 5-та минута от дузпа отсъдена за нарушаване на вратаря на Пирин Янко Георгиев. Антоан Бароан осъществя във вратата на някогашния пазач на Ботев.

В 12-та минута Пирин изравни, откакто Преслав Йорданов накара вратаря на Ботев Ханкич да сбърка и Дани Кондраков съумя да вкара.

В 16-та минута Самуел Акере отново върна преднината на Ботев.

Крайното 3:1 оформи най-новото попълнение на Ботев Амаду Думбия, който се оправи с Велев и от близко простреля вратаря Ковальов в близкия ъгъл.

Ботев възобновява борбите в елита на 7 април с посещение на ЦСКА 1948.

Ботев: Хидайет Ханкич, Самуел Супрайен, Роберто Пунчец, Джаспър Ван Хертъм, Антонио Перера, Дилан Мертенс, Самуел Акере, Амаду Думбуя, Николай Минков, Уме Умануел, Антоан Бароан

Пирин: Янко Георгиев (Максим Ковальов 54 мин.), Вячеслав Велев (Моринополев 85 мин.), Сенхаджи (Илиан Костов 71 мин.), Бачев, Илкер Будинов (Дмитро Семенив 20 мин.), Андрей Йорданов (Славчо Шоколаров 46 мин.), Чебраил Макрецкис (Вергил Янев 82 мин.), Венцислав Бенгюзов (Любомир Тодоров 77 мин.), Данило Кондраков (М.Войнов 82 мин.), Владимир Медвед (Борис Тютютков 54 мин.), Преслав Йорданов (Юлиан Тумбев 71 мин.)
Източник: trafficnews.bg