Ботев (Пловдив) загуби с 0:1 от Левски първия си след

...

"Ботев" загуби от "Левски" при завръщането на стадиона си

Ботев " (Пловдив) загуби с 0:1 от " Левски " първия си след завръщането на стадион " ". Съоръжението, известно като " Колежа ", беше намерено публично преди дуела, на който участваха 18 хиляди души. " Ботев " игра за първи път на стадиона си след близо 10 години спиране.

Празникът за почитателите стартира с концерт зад Южната естрада на стадиона, в който участваха Стефан Вълдобрев и " Обичайните обвинени ", D2 и отбор " Тракия ". След това на стадиона имаше гала, на която кметът на Пловдив Здравко Димитров награди митове на " Ботев ", а по-късно връчи символичния ключ на стадиона на притежателя на клуба Антон Зингаревич. Видео послание към почитателите направи и легендата на българския футбол Христо Стоичков.

Как се строи стадион в България: задача съвсем (не)възможна Как се строи стадион в България: задача съвсем (не)възможна

Началото на мача се забави с 10 минути поради запалените от почитателите факли и димки.

© LAP.BG

Ивелин Попов насочи първия удар в мача, който беше неакуратен. На другата врата Абдулайе Траоре опитва изстрел, само че без триумф. И двата тима не съумяха да основат рискове. Уелтън на два пъти опита удари за " Левски ", само че без триумф. В края на първото полувреме Филип Кръстев също имаше опция, само че прати топката около вратата.

През второто полувреме играта още веднъж беше спряна за дълго поради факли, димки и бомбички от почитателите, като настрана имаше и заря.

© LAP.BG

Двата тима възобновиха мача в 61-ата минута, а единствено две по-късно " Ботев " беше доста покрай гол. Антоан Бароан обаче уцели греда от два метра, макар че беше на празна врата. " Левски " поведе съвсем незабавно по-късно. Рикардиньо се възползва от неточност на Джаспър ван Хертъм, лиши топката и вкара на празна врата. Уелтън имаше нов късмет, само че вратарят на " Ботев " Хидайет Ханкич избави. Отново той се намеси след изстрел на Андриан Краев по-късно.

Капитанът на " Ботев " Николай Минков можеше да изравни, само че Пламен Андреев отрази удара му. Траоре стреля неопределено по-късно. Съдията Никола Попов даде 15 минути продължение поради спиранията на мача.
Източник: dnevnik.bg