Ботев (Пловдив) се наложи с 4:2 над Гигант (Съединение) в

...

Ботев спечели секретната си контрола срещу Гигант

Ботев (Пловдив) се наложи с 4:2 над Гигант (Съединение) в контролна среща, играна на " Футболен комплекс Ботев 1912 ". Двубоят бе всекидневен дебют за треньорския тандем Петър Пенчев - Георги Онов, който ще води " жълто-черните ", оповестява уеб сайтът на клуба.

Гостите оказаха сериозна опозиция на " жълто-черните ", като на два пъти съумяха да поведат в резултата. Участие в спаринга взеха голям брой юноши от школата на Ботев.
 115 878 лв. събрани за спасението на Ботев (Пловдив)

" Канарчетата " не престават да имат дълг към " Рент Мениджмънт "

В 7-ата минута Атанас Илиев стреля от междинна отдалеченост, вратарят мазета в корнер, а при последвалото осъществяване бранител мазета от голлинията. В 9-ата минута след недоразумение сред Филип Филипов и Георги Аргилашки бранителят изведе нападател на " сините " на празна врата и гостите поведоха - 0:1.

В 21-ата минута Атанас Илиев се обърна чудесно в наказателното поле, освободи се от защитник и пусна паралелен на голлинията пас към Иван Василев, а нападателят на шпагат изравни - 1:1. В 32-ата минута Илиев опита сходен удар от фамозния гол против Берое, само че мощният му шут мина настрана от вратата.

В 40-ата минута гостите за повторно поведоха в резултата след прекрасен удар от 20 метра. Минута преди края на първата част Атанас Илиев изравни със мощен удар от близка отдалеченост.
 Петър Стоянов се включи в акцията за спасяването на Ботев (Пловдив)

Клубът се нуждае от 565 000 лв., с които да откупи дълг от " Рент Мениджмънт "

Само две минути след началото на втората част " жълто-черните " поведоха след доста добра триходова акция. Димитър Пройчев получи в средата на терена и пусна към Иван Василев, а нападателят от своя страна продължи към Атанас Илиев. Голаджията напредна и с компактен удар в далечния ъгъл осъществя втория си гол за 3:2.

В 55-ата минута Янко Георгиев отрази удар с глава на състезател в синьо. В 60-ата минута на дуела Петър Пенчев извърши голям брой смени, като в игра се появиха фрагменти от школата на клуба.

В 67-ата минута нападател на Гигант се озова очи в очи с Янко Георгиев, само че стражът се намеси по най-хубавия метод и избави. Крайният резултат бе завършен в 76-ата минута, когато роденият през 2003 година Юсеин Касов бе прецизен от дузпа.
 Фенове на Арис се включиха в акцията
Фенове на Арис се включиха в акцията " Да живее Ботев Пловдив! "

Двата клуба са побратимени

Стартовият състав на Ботев : Георги Аргилашки, Филип Филипов, Атанас Чернев, Виктор Генев, Пламен Цончев, Мишел Еспиноса, Мите Цикарски, Маркиньос Педросо, Славчо Шоколаров, Иван Василев, Атанас Илиев