Ботев Пловдив се изправя срещу шампионите от Лудогорец в двубой

...

НА ЖИВО: Лудогорец води уверено на Ботев, Моци пропусна дузпа

Ботев Пловдив се изправя против първенците от Лудогорец в дуел от 35-ия кръг на Първа лига (първа шестица). Лудогорец има задатък от точка пред преследвача ЦСКА на първото място - 73 по отношение на 72, а Ботев е на 6-ото място с 50 точки. След първото полувреме първенците водят с 2:0 с попадения на Кешеру и Швиерчок, а Моци пропусна дузпа в 30-ата минута. При този резултат и при нулевото тъждество към този момент в София, то Лудогорец ще завоюва 8-ата си поредна купа.

В 30-ата минута на дуела Козмин Моци пропусна дузпа, която беше избавена с опитност от Кайзер. Нарушение на Димитров в наказателното поле на Ботев против Димо Бакалов накара съдията Ивайло Стоянов да отсъди дузпа.

В 35-ата минута Клаудиу Кешеру откри резултата, откакто получи отличен пас от Швиечрок и матира Кайзер, с цел да изведе първенците напред в резултата. Десет минути след първия гол на Лудогорец, пристигна и втори гол във вратата на Кайзер.

Отлично двойно подаване сред Недялков и Димо Бакалов докара до центриране в наказателното поле на Ботев, а от няколко метра Швиерчок матира вратаря, с цел да направи резултата 2:0.

Срещата е от 18:00 часа въз основата на "канарчетата " в Коматево, а вие ще може да го наблюдавате минута по минута на Gong.bg.

Също по този начин в ефира на DIEMA SPORT 2 от 18:00 часа, PLAY DIEMA XTRA и честотите на Дарик радио.

В същото време на Националния стадион "Васил Левски " започва и дербито сред Левски и ЦСКА.

Гласувайте за №1 на дуела

Ботев Пловдив - Лудогорец 0:2
голмайстор: 0:1 Кешеру (35), 0:2 Швиерчок (45), пропусната дузпа - Моци (Лудогорец - 30)

съставите на двата тима:

Ботев Пловдив: Кайзер, Филипов, Димитров, Ничев, Марин, Апостолов, Шопов, Балтанов, Тонев, Неделев, Вутов

Лудогорец: Илиев, Недялков, Сисиньо, Моци, Терзиев, Бакалов, Манолев, Дяков, Кешеру, Горалски, Швиерчок

арбитър: Ивайло Стоянов