Ботев (Пловдив) разгроми с 6:0 Ботев (Враца) в среща от

...

Ботев Пд прегази съименниците от Враца с 6:0

Ботев (Пловдив) разгроми с 6:0 Ботев (Враца) в среща от 17-ия кръг на Първа лига.

Двубоят се игра на „ Футболен комплекс Ботев 1912 “.

„ Канарчетата “ тотално надиграха своя противник, като можеха да запишат и още по-убедителен триумф.

През първата част ботевистите вкараха два гола. В 13-ата минута Виктор Генев засече с глава центриране отдясно, а четири минути по-късно Елвис Ману повиши след самостоятелен рейд.

В хода на първото полувреме „ жълто-черните “ имаха още няколко обстановки, а Хидайет Ханкич се намеси чудесно в 43-ата минута, отразявайки удар на Браян.

След почивката превъзходството на момчетата на Желко Копич бе тотална. По традиция от началото на сезона два гола на ботевистите бяха анулирани от VAR.

В 59-ата минута Елвис Ману осъществя втория си гол, откакто изпревари бранител. Секунди по-късно Соарес си вкара автогол.

В 66-ата минута Ману оформи своя хеттрик за наслада на почитателите. Нападателят се разписа след самостоятелен пробив.

В 84-ата минута Антоан Бароан също записа името си измежду голмайсторите с удар от близка отдалеченост. В 87-ата минута основният арбитър Красен Георгиев си навлече гнева на пловдивчани, показвайки червен картон на Николай Минков.
Източник: novinata.bg