Ботев (Пловдив) прекъсна негативната серия и записа важен успех в

...

Ботев Пловдив се завърна на победния път |

Ботев (Пловдив) прекъсна отрицателната серия и записа значим триумф в Първа лига. В среща от 10-ия кръг " канарчетата " се постановиха с 2:0 над Ботев (Враца).

Победата на " Футболен комплекс Ботев 1912 " бе извоювана през втората част. Попаденията за пловдивчани вкараха Атанас Илиев и Димитър Тонев.

През първата част " жълто-черните " имаха надзор върху топката, само че по-чистите положения бяха пред вратата на Георги Аргилашки. В 18-ата минута гостите насочиха рисково центриране в наказателното поле на " канарчетата ", само че Даниел Генов от чиста позиция се размина с кълбото.

В 26-ата минута Ненов на собствен ред изпусна златен късмет за гостите, откакто останал самичък против Аргилашки стреля неопределено. Последната забавна обстановка през първата част бе пред Дани Генов, само че ударът му мина над задачата.

След почивката превъзходството на пловдивчани бе тотална, а гостите нито един път не заплашиха вратата на Аргилашки. В 52-ата минута Димитър Тонев финтира бранител в зелено, само че останал на добра позиция се подхлъзна и не съумя да стреля.

В 56-ата минута " канарчетата " откриха резултата, въпреки и с доза късмет. Славчо Шоколаров центрира отдясно, вратарят на гостите мазета топката, само че тя рикошира в тялото на Атанас Илиев и влетя във вратата за 1:0.

В 66-ата минута Димитър Тонев ознаменува положителната си игра с прелестен гол. Сърцатият халф мина през няколко бранители и с мощен удар под гредата разстреля Костов за 2:0.

В 74-ата минута Тодор Неделев опитва доста хубав удар от далечна отдалеченост, само че топката мина около вратата. До края на срещата " канарчетата " съумяха да запазят мрежата си суха и прибавиха три точки към актива си.
Източник: offnews.bg