Ботев Пловдив победи с 3:1 Пирин Благоевград в първи двубой

...

Ботев Пд не се затрудни и победи Пирин в Коматево

Ботев Пловдив победи с 3:1 Пирин Благоевград в първи дуел от съботната стратегия на efbet Лига. Головете за " канарчетата " вкараха Па Конате (20), Елвис Ману (33) и Емануел Току (63). Резервата на Пирин Андрей Йорданов се разписа в 70-ата минута.

Домакините изиграха мача със ужасно въодушевление и пропуснаха да завоюват още по-убедително. Играчите в " жълто-черно " се забавляваха за наслада на почитателите и сътвориха една дузина положения пред вратата на Пирин. На трибуните в Коматево бе и притежателят на Ботев Антон Зингаревич, който сигурно е останал удовлетворен от представянето. Победата изкачи Ботев на 10-ото място, а Пирин остава 15-и с 8 точки.

Очаквано дуелът стартира с домашен напън, който бързо докара до положения пред вратата на " орлетата ", само че Елвис Ману сподели неакуратен мерник на два пъти. Стражът Янко Георгиев също се намеси добре при удар на Емануел Току от директен свободен удар.

В 20-ата минута разумното се случи - Ботев поведе в резултата с гол на Па Конате. Мохамед Брахими проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле, където Конате отклони топката и я прати зад тила на Янко Георгиев - 1:0.
В 32-ата минута следващата бърза офанзива на " канарчетата " приключи с удар на Току, който обаче мина настрана от вратата.
Минута по-късно Елвис Ману направи 2:0. Нападателят бе открит зад тила на отбраната от Джеймс Ето'о и този път матира Янко Георгиев.

Второто полувреме стартира вихрено за домакините. В рамките единствено на няколко минути " канарчетата " пропиляха две чудесни благоприятни условия. В 50-ата минута Ван Хертъм проби през центъра и стреля към далечния ъгъл. Ударът му обаче мина на сантиметри от страничната греда. Секунди по-късно страховит пас на Джеймс Ето'о изведе Емануел Току самичък против вратаря. Той имаше опция да подаде наляво към снободния Ману, само че избра самичък да приключи офанзивата и прати топката в навън. В следащата минута пък " канарчетата " бяха спрени от фантастичната реакция на Янко Георгиев, който с една ръка спря удар на Ману.

В 63-ата минута Димитър Тонев пресече едно подаване и продължи към Елвис Ману, който отклони към Емануел Току, а той прати топката в опразнената врата за 3:0.

Тимът от Благоеврград върна едно попадение 20 минути преди края. Ради Цонев центрира отдясно към Ансрей Йорданов, който изпревари Ван Хертъм и с глава прати топката в мрежата на Ботев Пд - 3:1.

Източник: fakti.bg