Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Ботев (Враца) като домакин в

...

Ботев победи съименниците си от Враца и влезе в първата шестица

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Ботев (Враца) като хазаин в среща от 29-ия кръг в елита. С успеха канарчетата влязоха в първата шестица преди мачовете на другите тимове. Дилан Мертенс откри в 39-та минута, а в 63-та минута Антонио Перера оформи крайния резултат.
Прочетете още
След много едва начало на дуела в 22-та минута пристигна първия прецизен удар за един от двата тима. Мирослав Маринов насочи рисков удар, който Ханкич мазета в корнер.

В 28-та минута Ботев изпусна огромна опция Етоо изведе Укаки самичък против Костов, само че бранителят на Ботев би право във вратаря на врачани.

В 32-та минута Мохамед Брахими беше изведен доста добре, напредна и с прекрасен удар порази вратата на Костов. Голът обаче беше анулиран поради засада.

В 39-та минута Ботев откри, откакто Дилан Мертенс получи топката и с прекрасен удар не остави шансове на Костов. Този път голът беше постоянен и пловдивчани поведоха с 1:0.

В 58-та минута Мохамед Брахими отново вкара, само че още веднъж голът му беше анулиран поради засада.

В 61-та минута Марко Мажуга центрира и откри Клери Сербер, който игра с глава, само че ударът му мина около вратата.

Ботев отговори с удар от отдалеченост на Мертенс, който беше избит от Костов, а при добавката удар на Брахими беше блокиран и излезе в корнер.

Именно след осъществяването на корнера Ботев удвои, откакто Константинос Балоянис центрира от ъгловия удар и Антонио Перера засече с глава и вкара за 2:0.

В 69-та минута Даниел Генов стреля от фаул, само че неопределено.

В 84-та минута Ивелин Попов стреля от фаул, само че около вратата.

В добавеното време Фаустас насочи удар, само че той мина около вратата.

С успеха пловдивчани събраха 41 точки и влезнаха в първата шестица преди мачовете на Крумовград, ЦСКА 1948 и Арда. Ботев Враца остава предпоследен с 19 точки.

Следващият мач на Ботев е на 17 април - посещение на ЦСКА в първи дуел от полуфиналите за Купата на България.

Ботев (Пловдив):  Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте (Атанас Чернев 66 мин.), Ехидже Укаки (Димитър Папазов 76 мин.), Константинос Балоянис, Джеймс Етоо, Дилан Мертенс (Ивелин Попов 81 мин.), Антонио Перера, Уме Емануел (Мартин Секулич 76 мин.), Мохамем Брахими (Фаустас Степанавичус 81 мин.)

Ботев (Враца):  Красимир Костов, Браян Мендоса, Мартин Бачев, Меси Биатумусока, Мартин Ачков, Мартин Смоленски, Даниел Генов (Ласана Ндайе 70 мин.), Марко Мажуга (Диого Барбоса 70 мин.), Браян Переа (Иван Нешков 90 + 2 мин.), Клери Сербер, Мирослав Маринов (Бубакар Траоер 59 мин.)

Източник: trafficnews.bg