Ботев (Пловдив) победи категорично втородивизионния Марица (Пловдив) с 7:0 в

...

Ботев шамароса седем пъти втородивизионния Марица

Ботев (Пловдив) победи изрично втородивизионния Марица (Пловдив) с 7:0 в контролна среща, играна на „ Футболен комплекс Ботев 1912 “ в „ Коматево “. Хеттрик за триумфа на „ жълто-черните “ осъществя Антоан Бароан, на два пъти прецизен бе Димитър Тонев, а по един път се разписаха Джеймс Ето’o и Монир Ал Бадарин.

Преди мача управлението на Ботев връчи специфична фланелка на президента на Марица Христо Христов по случай 101-ата годишната от основаването на „ жълто-синия “ клуб.

В 9-ата минута Ботев получи право да извърши дузпа. Мартин Секулич бе фаулиран от Георги Иванов в наказателното поле на Марица и основният съдия Неделчо Гаджалов отсъди 11-метров углавен удар. Зад топката застана Антоан Бароан и с прецизен изстрел в долния ляв ъгъл на Петър Начев даде задатък на „ канарчетата “.

Пет минути по-късно французинът можеше да означи и второ попадение, останал непокрит след центриране на Брахими отляво, само че ударът с глава на централния нападател на Ботев бе избавен от стража на гостите.

В 25-ата минута играчите на Желко Копич осъществиха втори гол. Димитър Тонев се разписа със мощен изстрел от към 25 метра метра, който не остави шансове на Петър Начев. Пет минути преди края на първото полувреме Ботев вкара трето попадение. Антоан Бароан бе прецизен за повторно във вратата на Марица, откакто засече центриране на Джеймс Ето’o отляво.

Малко по-късно камерунецът също записа името си измежду голмайсторите, откакто осъществя с мощен изстрел от над 20 метра, правейки Начев беззащитен. Така почивката пристигна при резултат 4:0 в интерес на Ботев.

В 52-рата минута Димитър Тонев вкара второто си попадение в срещата, откакто бе оставен непокрит наказателното поле на Марица и с удар с левия крайник по диагонала повиши на 5:0. Пет минути по-късно Антоан Бароан оформи своя хеттрик след асистенция на Емануел Току.

В 80-ата минута резултатът стана 7:0. Юношата на Ботев Монир Ал Бадарин осъществя с удар от границата на наказателното поле. След седмото попадение играчите на Желко Копич понижиха оборотите и положения пред двете порти липсваха.

До края на срещата всекидневен дебют за „ канарчетата “ записа Абдулайе Траоре, който през тази седмица е на проби при „ жълто-черните “.

Снимки: botevplovdiv.bg