Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 6:0 в мач от

...

Хеттрик на Елвис Ману поведе Ботев Пловдив към успех над Ботев Враца

Ботев Пловдив победи Ботев Враца с 6:0 в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Елвис Ману изпъкна с хеттрик, а попадения прибавиха още капитанът Виктор Генев, Антоан Бароан и Луис Суареш, който си означи автогол.

Преди първия съдийски сигнал " канарчетата " наградиха някогашния си футболист Димитър Младенов, който има 347 мача за клуба.

Домакинският напън на " канарчетата " се отплати в 13-ата минута. Виктор Генев засече с глава центриране в наказателното поле на Рой Херман, с цел да открие резултата.

Само пет минути по-късно Мохамед Брахими изведе Елвис Ману в наказателното поле. Нападателят преодоля неприятелски защитник и стреля компактно

След почивката два гола на домакините бяха анулирани в границите на шест минути. Попадение на Емануел Току бе анулирано заради засада на Елвис Ману в хода на нападението. Гол на Елвис Ману пък не бе зачетен след нарушаване на Дилън Мертенс.

Третото попадение за пловдивчани пристигна в 58-ата минута. Елвис Ману засече с едно допиране паралелно на голлинията подаване по земя на Дилън Мертенс. След броени секунди Луис Суареш си означи автогол в опит да пресече подаване на Елвис Ману.

Елвис Ману оформи своя хеттрик в 66-ата минута, откакто приключи пробив в наказателното поле с изстрел в далечния ъгъл.

Антоан Бароан подпечата крайния резултат с удар по земя в далечния ъгъл от вътрешността на наказателното поле.

Победителите приключиха дуела с 10 души след червен картон на Николай Минков за имитация към съдията.

Това бе последно турнирно домакинство за " жълто-черните " за 2022 година

Ботев Пловдив остава на 10-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Ботев Враца заема 12-ото моясто в подреждането с 14 пункта.