Ботев (Пловдив) надви втородивизионния ЦСКА 1948 с 2:1, в контрола

...

Ботев загря за пловдивското дерби с победа над ЦСКА 1948

Ботев (Пловдив) надделя втородивизионния ЦСКА 1948 с 2:1, в контрола изиграна въз основата на " канарчетата " в Коматево. Антонио Вутов даде преднина на " жълто-черните " в 11-ата минута, а Александър Тонев удвои в 64-ата. Гостите върнаха едно попадение посредством Славчо Шоколаров в 71-ата минута. Лошата вест за Ферарио Спасов е травмата на капитана на тима Лъчезар Балтанов, който напусна терена наложително по време на срещата.

В 11-ата минута Ботев (Пд) провежда доста добра офанзива, при която топката бе пратена на десния фланг, а оттова Антонио Вутов получи прелестно паралелно подаване към втора греда. Юношата на Левски не пропусна да се възползва от опцията и да изведе " канарчетата " напред в резултата.
 Ботев (Пловдив) продава Кристиан Димитров до часове?

Централният бранител не е в състава за последната контрола на отбора

В 63-ата минута Славчо Шоколаров опита удар от границите на наказателното поле, само че право в ръцете на Георгиев.

Само минута по-късно Александър Тонев бе изведен самичък на празна врата от Димитър Тонев след неточност в отбраната и той повиши без проблем на 2:0.
 Снимка 465771
Източник:

В 71-ата минута Шоколаров съумя да върне едно попадение за гостите, откакто бе изведен самичък на стрелкова позиция и не сбърка.

В последната минута Денислав Александров центрира от корнер вляво по нападението, само че след известно напрежение в дребното наказателно поле топката попада в ръцете на Аргилашки.

Ботев Пловдив: Аргилашки, Марин, Пиргов, Бандаловски, Филипов, Балтанов, Терзиев, Перейра, Тонев, Вутов, Шопов.

ЦСКА 1948: Наумов, Атанасов, Минков, Василев, Александров, Шоколаров, Тютюков, Сандански, Александров, Гущеров, Георгиев.