Ботев (Пловдив) допусна домакинска загуба от Хебър (Пазарджик) на старта

...

Ботев Пд загуби от Хебър на старта на новия сезон

Ботев (Пловдив) позволи домакинска загуба от Хебър (Пазарджик) на старта на сезон 2022/2023.

„Канарчетата“ отстъпиха с 0:1 на новака в Първа лига на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

В минутите преди началото на срещата капитанът бе награден от Дончо Донев с наградата за състезател на сезон 2021/22. Почит бе отдадена и на легендата Марин Бакалов, който получи фланелка от клуба.

Първото положително състояние в мача се откри пред Хебър, като в 13-ата минута Михайлов бе изтърван и стреля от чиста позиция, само че право в ръцете на Ханкич. „Канарчетата“ дадоха отговор със обстановка на, който не съумя да овладее кълбото, останал самичък против вратаря.

Последваха удари на Тонев и Току, преди да се стигне до 34-ата минута, в която проби отляво и пусна отличен пас към, който от прелестна позиция стреля доста неопределено.

Второто полувреме стартира с по-добра игра на Ботев, като дейностите се развиваха в половината на Хебър. В 61-ата минута Току насочи рисков удар, отразен от вратаря.

В 74-ата минута гол на Току бе анулиран за засада, а пропуските на „канарчетата“ бяха осъдени от гостите в 77-ата минута. Центрирана топка бе избита от защитата и се озова право на волето на Цветелин Тонев, който от границата на наказателното поле разстреля Ханкич.

Източник: novinata.bg