Ботев (Пд) стигна до обрат и спечели с 2:1 при

...

Ботев пак четвърти след обрат в Благоевград

Ботев (Пд) стигна до поврат и завоюва с 2:1 при визитата си на Пирин в Благоевград в мач от 14-ия кръг на Първа лига. „ Орлетата ” поведоха с гол на Станислав Костов (70), само че Тодор Неделев (22) и „ златната ” запаса Стивън Петков (74) донесоха трите точки за „ канарчетата ”.

През първата част с изключение на двата гола имаше още няколко неточни удара по посока на двете порти. Домакините поведоха още в 7-ата минута, когато Аймен Суда центрира в наказателното поле, където оставеният непокрит Станислав Костов преодоля вратаря Иван Чворович от близка отдалеченост за 1:0.

Макенджиев избави отдалечен удар на Фелипе Бризола, само че в 22-ата минута беззащитен след шута на Тодор Неделев, който бе изведен след триково осъществяване на директен свободен удар и изравни за 1:1.

След почивката в 57-ата минута Макенджиев избави шут на Ндонгала от границата на наказателното поле. Превъзходството на „ канарчетата ” обаче бе осезаемо и те стигнаха до цялостен поврат в 75-ата минута, когато влезлият като запаса Стивън Петков засече с глава центриране на Йордан Минев и се разписа за 1:2. След повторенията останаха съществени подозрения за засада при попадението.

В добавеното време Радослав Кирилов имаше опция да изравни, откакто се озова на преференциална позиция и преодоля даже Чворович, само че насочи неакуратен удар около вратата.

След триумфа си Ботев (Пд) събра 24 точки и се върна на четвъртата позиция, където за малко се бе настанил Черно море. Пирин е на 11-о място с 13 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия

ПИРИН - БОТЕВ (ПД) 1:2
1:0 Станислав Костов (7), 1:1 Тодор Неделев (22), 1:2 Стивън Петков (74)

ПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 3. Румен Сандев, 27. Костадин Ничев, 18. Юлиян Попев, 30. Тодор Траянов, 24. Антон Костадинов, 6. Тодор Паланков (84  44.Конър Хендерсън), 10. Аймен Суда, 15. Димитър Благов, 19. Станислав Костов  , 99. Радослав Кирилов
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображение Ботев: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов  , 7. Фелипе Бризола (  11.Тони Тасев), 8. Тодор Неделев   , 29. Дуде Ндонгала (84  24.Лазар Марин), 9. Фернандо Виана (70  Стивън Петков  )
Треньор: Николай Киров

Благоевград, стадион: " Христо Ботев "
Съдия: Драгомир Драганов

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача
7 -  ГОООЛ за Пирин! Аймен Суда центрира в наказателното поле на гостите, където оставеният непокрит Станислав Костов преодоля вратаря Иван Чворович от близка отдалеченост за 1:0.
20 - Далечен удар на Бризола от гостите, само че Макенджиев избави без проблеми
22 -  ГОООЛ за Ботев (Пд)! След триково осъществяване на директен свободен удар Дуде Ндонгала изведе прелестно Тодор Неделев, който с диагонален удар изравни за 1:1.
26 - Шут на Аймен Суда, само че топката отива право в ръцете на Чворович
45+1 - Край на първата част!
........................................
46 - Начало на второто полувреме
57 -  Първият прецизен удар за тази част е на Дуде Ндонгала от границата на наказателното поле, само че вратарят Макенджиев мазета топката в корнер
59 - Срещата е прекратена за няколко минути поради запалени факли и димки от почитателите и затруднена видимост на терена
69 - Тодор Неделев центрира от директен свободен удар и Радослав Терзиев насочи удар с глава, само че топката излезе в навън
74 -  ГОООЛ за Ботев (Пд)! Тодор Неделев центрира топката от сложна състояние покрай ъгловото знаменце, след което бранителите на Пирин я почистиха. Лъчезар Балтанов обаче овладя топката и подаде към Йордан Минев, който центрира и влезлият като запаса Стивън Петков се разписа с глава за 1:2. След телевизионните повторения остават подозрения за засада при гола.
80 - Отсъдена е засада на голмайстора Стивън Петков, само че от повторенията се видя, че по-скоро такава няма. Иначе Макенджиев избави след удара на Петков с глава.
90+1 - Радослав Кирилов се озова на добра позиция, само че загуби баланс и насочи неакуратен удар
90+5 - Край на срещата. Ботев завоюва трите точеки след поврат в Благоевград.