Ботев (Пд) разгроми Марица с 6:0 в първата си контрола

...

Ботев разгроми Марица с 6:0

Ботев (Пд) разгроми Марица с 6:0 в първата си контрола за 2020 година. Двубоят се игра на натурален терен №1 въз основата в Коматево.

Александър Тонев, Филип Филипов, Станислав Шопов, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев и Стефан Попов се разписаха за " жълто-черните ".

Футболистите на Ботев излязоха за спаринга с черни тениски с надпис " Бултрасите живеят постоянно ", с лика на умрелия последовател Тоско Бозаджийски.
 Ръководството на Ботев (Пд) прикани гръцките управляващи да не прикриват убийците на Тоско Бозаджийски

" Това е голяма загуба за нашето " жълто-черно " семейство, която ни раздруса до основи, поради жестокостта и дързостта на това закононарушение! "

Резултатът бе открит още при първата по-сериозна офанзива на " канарите " в 3-ата минута. Топката попадна в Александър Тонев, който я настройки и с левия крайник технично я прати в горния десен ъгъл на вратата на Марица за 1:0.

20 минути по-късно Ботев удвои резултата след куриозно попадение. Филип Филипов проби по десния фланг и опита центриране от близо 30 метра. Получи се лек рикошет, който изненада вратаря на Марица и той изпусна топката в личната си мрежа за 2:0. В 30-ата минута преднината на " канарите " стана класическа. Младокът Станислав Шопов бе оставен непокрит и от непосредствена непосредственост засече с крайник за 3:0.

Две минути преди почивката капитанът Лъчезар Балтанов се разписа за 4:0 след независим пробив отдясно. В 80-ата минута Димитър Тонев бе изведен самичък против вратаря на Марица Илия Николов и шутира около него за 5:0.

Две минути преди края Стефан Попов овладя в наказателното поле на гостите и с шут от въздуха простреля Илия Николов за окончателното 6:0.