Ботев е новият носител на Купата на България! Пловдивчани победиха

...

Купата е жълто-черна! Ботев удари Лудогорец в страхотна драма пред над 10 000 бултраси

Ботев е новият притежател на Купата на България! Пловдивчани победиха в изключителна драма Лудогорец с 3:2, а в последните секунди Лудогорец пропусна и дузпа.
Прочетете още

Ботев откри още в 4-та минута, когато след късо осъществяване на корнер капитана на " канарчетата " Ивелин Попов центрира към Антоан Конте засече с глава и прониза Христов за 1:0.

Лудогорец изравни незабавно в 8-та минута, откакто Кайо Видал смъкна с гърди в пеналта към Квадво Дуа, който с удар от воле вкара за 1:1.

Последва неакуратен удар на Рик, който мина около вратата.

В 16-та минута Квадво Дуа излезе против Ханкич, само че вратарят на Ботев блокира удара му.

Последва неакуратен удар на Уме Емануел.

В 31-та минута Педро Нарес насочи пасун удар от отдалеченост, който Ханкич мазета в корнер. След неговото осъществяване Пьотровски игра с глава, само че стреля неопределено.

В 34-та минута Николай Минков стреля, само че неопределено.

В 40-та минута след центриране от фаул и безредие, Антон Недялков се оказа най-съобразителен и стреля рисково, само че Ханкич мазета в корнер. При последвалия ъглов удар още веднъж капитанът на Лудогорец стреля, само че този път над вратата.

В 45-та минута Ботев съумя още веднъж да поведе, откакто Джеймс Етоо изведе великолепно Мартин Секулич, който останал самичък против Христов, който не сгреши - 2:1.

Край на първото полувреме.

На полувремето вратарят на Лудогорец Дамян Христов се контузи и беше наложително сменен от Пламен Пепеляшев

Пепеляшев съумя да спаи удар на Мартин Секулич в началните секунди на втората част.

В 50-та минута Педро Нареси стреля, само че Ханкич улови.

Две минути по-късно Ботев имаше чудесна опция, Секулич подаде към Ивелин Попов, който стреля от границата на пеналта, само че около вратата.

В 58-та минута Ботев вкара за 3:1, след страхотна бърза офанзива. Мохамед Брахими напредна по крилото и видя включващия в пеналта Уме Емануел, който пое топката и останал самичък против Пепеляшев играчът на Ботев не сгреши, вкарвайки трети гол за пловидвачин.

В 68-та минута Якуб Пьотровски стреля от отдалеченост по земя, само че неопределено.

В 71-та минута Лудогорец понижи изоставането си, откакто Антон Недялков подаде в пеналта към Руан Секо, който с удар от точката на дузпата вкара за 3:2.

В последните секунди на дуела Лудогорец получи дузпа след обзор с ВАР. Руан Секо обаче я профука, стреляйки над вратата и хвърляйки футболистите и почитателите на Ботев в възторг.

Освен Купата Ботев си завоюва и присъединяване в Лига Европа.

Следващият мач на Ботев е на 20 май - посещение на Славия.

Лудогорец:  Дамян Христов, Франсиско Сон, Ноа Сонко Сундберг, Динис Алмейда, Антон Недялков, Педро Нареси, Клод Гонсалвес, Кайо Видал, Якуб Пьотровски, Рик Лима, Куадво Дуа

Ботев:  Хидает Ханкич, Николай Минков, Йонас Там, Антоан Конте, Константинос Балоянис, Джеймс Етоо, Антонио Перера, Ивелин Попов, Уме Емануел, Мохамед Брахими, Мартин Секулич

Източник: trafficnews.bg