Бостън се наложи над гостуващия вицешампион Кливланд със 107:94 и

...

Дори феноменалният ЛеБрон не спаси Кливланд от втора загуба в Бостън

Бостън се наложи над гостуващия вицешампион Кливланд със 107:94 и поведе с 2:0 победи във финалната серия в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Джейлън Браун приключи с 23 точки и 7 битки за домакините, Тери Розиър добави 18 точки, а Ал Хорфорд способства с 15 точки и 10 битки, като общо шестима играчи на отбора приключиха с двуцифрен точков актив.

Бостън, който записа девети триумф в девет мача в личната си зала в елиминациите, в никакъв случай не е губил плейофна серия след задатък от 2:0 победи.

Звездата на гостите ЛеБрон Джеймс се отличи с 42 точки, 12 асистенции и 10 битки и записа рекорден за плейофите трети "трипъл-дабъл " с най-малко 40 вкарани точки. Кевин Лав приключи с 22 точки и 15 битки, само че от останалите им съотборници само Кайл Корвър с 11 точки записа двуцифрен актив.

Кливланд стартира по-добре и малко след средата на втората четвърт водеше с 47:36, а на почивката се отдръпна с задатък от 55:48.

Тройка на Маркъс Смит 4:34 преди края на третата част даде задатък на Бостън за 72:71. До края на четвъртината домакините усилиха преднината си до 84:77, а до финалната сирена те преобладаваха. /БТА