БОСТЪН (AP) — Матю Найс вкарва по-малко от три минути

...

Найс вкарва в продълженията, Мейпъл Лийфс без Матюс избягват елиминирането с победа с 2-1 над Бруинс

БОСТЪН (AP) — Матю Найс вкарва по-малко от три минути след продълженията след подаване на Джон Таварес и Торонто Мейпъл Лийфс победиха Бостън Бруинс с 2-1 във вторник вечерта, с цел да предотвратят елиминирането в мача от първия кръг на плейофите.

Джак Маккейб добави гол, а Джоузеф Уол приключи с 28 спасявания, с цел да помогне на Торонто да понижи преднината на Бостън в серията до 3-2. Шестият мач е плануван за четвъртък в Торонто.

Иля Любушкин, Макс Доми, Мич Марнър направиха асистенции за Кленовите листа, които надиграха Бруинс с 33-28.

Трент Фредерик вкара за Бостън. Джеръми Суейман приключи с 31 спасявания.

Кленовите листа играха без звездата Оустън Матюс, който остана с неуточнено заболяване, откакто се появи единствено за малко в утринното пързаляне на тима във вторник.

Матюс имаше водещи в НХЛ 69 гола през постоянния сезон и победител в игра 2, само че съумя да вкара единствено четири удара комбинирано при загубите на Торонто в игри 3 и 4.