БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун отбеляза 31 точки и Бостън

...

Джейлън Браун отбелязва 31, Селтикс се отдръпва четвърти, за да победи 76ers 117-99

БОСТЪН (AP) — Джейлън Браун означи 31 точки и Бостън Селтикс завоюваха деветата си поредна победа, надминавайки Филаделфия 76ers 117-99 във вторник вечерта.

Джейсън Тейтъм добави 29 точки, в това число 15 през четвъртата четвърт, с цел да помогне на водещите в НБА Селтикс да отбележат своята 25-та поредна домакинска победа над противник от Източната конференция.

Бостън завоюва, макар че се свърза единствено с 5 от 22 тройки и позволи 14 подигравания. Но Селтикс надиграха Филаделфия с 64-48 през второто полувреме и преобладаваха с 56-28 битки.

Тайрис Макси поведе 76ers с 32 точки и пет асистенции. Филаделфия загуби четири от последните си пет и е единствено 4-8, откогато Джоел Ембийд беше отвън терените поради травма в коляното.

76ers понижиха недостига от 14 точки до 11, влизайки четвърти и направиха нов скок, с цел да понижат преднината на Бостън до 91-89 с 8:49 до игра.

Селтикс дадоха отговор със 17 следващи точки, в това число осем от Те...