Босненецът Мирза Башич стана вторият квалификант осигурил си участие на

...

Мирза Башич победи №4 Филип Колшрайбер и е на 1/4-финал на Sofia Open 2018

Босненецът Мирза Башич стана вторият квалификант обезпечил си присъединяване на четвъртфинал на Sofia Open 2018. Той в профил поставения под №4 немец Филип Колшрайбер със 7-5, 7-6(5)) след 1 час и 42 минути игра. Колшрайбер стана най-силният тенисист напуснал конкуренцията досега.

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

В първия сет и двамата печелеха подаванията си относително елементарно. Башич повече с технична и точна игра, а Колшрайбер с неотразими сервиси.

Но преди да се стигне до изглеждащия неминуем тайбрек босненецът направи три страхотни отигравания и поведе с 0-40 в 12-ия гейм. Колшрайбер избави със сервиси първите две точки, само че при трета се съобщи пред точността на противника си. Башич завоюва първия сет със 7-5 за 44 минути.

Снимка 338911
Източник:

Геймовете във втората част бяха по-дълги, само че единствено веднъж Башич поведе с 15-40. Тогава неспасяемите сервиси на Колшрайбер го извадиха от обстановката.

Така се стигна до тайбрек. В него една точка дефинира спечелилия. До 5-5 и двамата печелеха сервисите си, като пропускаха комфортни топки за мини пробив. И той пристигна в предпоследното разиграване. Башич излезе на мрежата след страховит ретур и приключи. Неспасяемият сервис му обезпечи победната точка за 7-5 в дългия гейм.

Победителят ще играе в петък против по-добрия от утрешния конфликт сред двамата сътрудници на двойки - Максимилиан Мартерер (Германия) и Жоао Соуза (Португалия). Това ще бъде пети мач за Мирза Башич на Sofia Open 2018.