Боряна Калейн заема четвърто място във временното класиране за многобоя,

...

Ето как се представят гимнастичките ни на Световното

Боряна Калейн заема четвърто място във краткотрайното класиране за многобоя, а Татяна Воложанина е пета след края на втория поток на квалификациите на обръч и топка на международното състезание по художествена гимнастика в Китакюшу (Япония).

Калейн има общ брой от 51.750 точки. Тя получи оценка на обръч 25.200 точки (17.100 за компликация и 8.100 за изпълнение), а на топка има 26.550 точки (18.300, 8.300 и 0.05 наказание).

Воложанина е с 49.000 точки след първите две осъществявания. Българката беше оценена с 23.550 точки на обръч (16.100 компликация и 7.450 изпълнение), а на топка 25.450 (17.600 компликация, 7.950 осъществяване и 0.10 наказание).

На обръч и топка Калейн е с четвърта по мощ оценка, а Воложанина е със седма оценка на обръч и пета на топка.

Лидерка досега е двукратната международна шампионка Дина Аверина (Русия) с 56.725 точки, следвана от сестра си Арина Аверина с 55.700 точки и Алина Харнаско от Беларус с 54.475 точки.

До края на деня има още два потока, след което най-хубавите осем ще играят на финалите на обръч и на топка. Според регламента първите осем на всеки апарат (по две от държава) се класират за финалите на уредите. Финалът в многобоя ще бъде в петък (29 октомври). В многобоя могат да вземат участие състезателки, които са изиграли 3 или 4 съчетания в многобоя, като за всяка се вземат трите и най-високи оценки, а най-ниската отпада.

Първите 18 от квалификациите се класират за самостоятелния многобой, където всичко стартира от нула. Във финала за многобоя се оформят два потока - поток Б от 10-о до 18-о място и поток А от 1-о до 9-о място. Всичките 18 гимнастички играя по четири съчетания.
Източник: fakti.bg