Борусия взе дербито на Рур и запази преднината си на

...

Борусия взе дербито на Рур и запази преднината си на върха

Борусия взе дербито на Рур и резервира преднината си на върха
Отборът на Борусия Дортмунд резервира удобната си преднина на върха на класирането в Бундеслигата, откакто победи Шалке 04 с 2:1 като посетител в дербито на Рур от 14-ия кръг на шампионата.

На „ Фелтинс Арена “ възпитаниците на Люсиен Фавър, които поведоха още в седмата минута посредством Томас Дилейни. Гостите резервираха преднината си до края на първата част, само че „ кралскосините “ изравниха в 61-та минута след тъкмо осъществяване от дузпа на Даниел Калигюри. Борусия въпреки всичко съумя да стигне до скъпия триумф, с помощта на новата си звезда Джейдан Санчо, който оформи крайното 2:1 в 74-та минута. По този метод Дортмунд записа 10-та победа в първите си 13 мача и води безапелационно с 33 точки. Байерн Мюнхен се изкачи до втора позиция в подреждането след триумф над Нюрнберг с 3:0 вкъщи. Роберт Левандовски се разписа на два пъти на „ Алианц Арена “, а Франк Рибери добави един гол за триумфа на баварците, които към този момент имат 27 точки.