Борусия (Мьонхенгладбах) триумфира в регионалното дерби с Кьолн от 9-ия

...

Борусия прегази Кьолн в дербито на Рейн

Борусия (Мьонхенгладбах) победи в районното дерби с Кьолн от 9-ия кръг на Бундеслигата, откакто се наложи с изразителното 5:2 като хазаин. По този метод “жребците ” задминаха съперника си в класирането и влезе в топ 6.

Битката стартира съгласно упованията и в първия половин час тимовете си размениха по едно попадение посредством Марвин Фридрих (27’) за Гладбах и Флориан Кайнц (31’) за Кьолн.

Ключова за срещата се оказа обстановка в добавеното време на първото полувреме, когато при 1:1 упоменатият Кайнц от отбора на “козлите ” направи дузпа и беше изпъден за втори жълт картон. Рами Бенсебаини беше прецизен от бялата точка за 2:1.

След това през второто полувреме численото предимство на Борусия се материализира и в резултата, защото последваха голове на Ларс Щиндъл (47’) и още веднъж Бенсебаини (76’), с което домакините дръпнаха с 4:1.

В 83-тата Денис Хюсейнбашич понижи разликата, само че в продължението Маркюс Тюрам вкара за крайното 5:2.