Борусия Дортмунд записа нов ценен успех след възобновяването на Бундеслигата.

...

Борусия Дортмунд с нов ценен успех и притисна Байерн Мюнхен

Борусия Дортмунд записа нов скъп триумф след възобновяването на Бундеслигата. " Жълто-черните " надиграха Волфсбург при гостуването си на " Фолксваген Арена " с 2:0. Гостите откриха резултата с попадение на Рафаел Герейро, а Ашраф Хакими оформи крайният резултат в последните минути на дуела. С триумфа си Борусия Дортмунд още веднъж се приближи единствено на точка зад водача Байерн Мюнхен, който от 19:30 часа приема Айнтрахт Франкфурт.

Само в първите няколко минути домакините имаха минимално превъзходстово. Много бързо футболистите от Дортмунд се настаниха в половината на противника и през огромна част от времето владееха топка.

Гостите играеха доста търпеливо и по тази причина ситуациите липсваха. Все отново в 33-ата минута те откриха резултата след хубава композиция отдясно. Азар подаде паралелно на врата, Халанд се размина с топката, само че Гереро връхлетя на задната греда и нямаше по какъв начин да сбърка от близко.
Източник: fakti.bg