Борусия Дортмунд взе убедителна победа с 5:2 над Борусия Мьонхенгладбах

...

Дортмунд продължи преследването с 5:2 над Гладбах

Борусия Дортмунд взе безапелационна победа с 5:2 над Борусия Мьонхенгладбах в 32-ия кръг на Бундеслигата. Така жълто-черните продължиха преследването на. Баварците са с 68 точки, Борусия има 67. До края остават два кръга, като в идващия Байерн гостува на Лайпциг. Гладбах остава 11-и с 39 точки.

Два гола за „ жълто-черните “ вкара Себастиен Алер. По един прибавиха Дониел Мален, Джуд Белингам и Джовани Рейна. Реми Бенсебайни и Ларс Щиндл пък вкараха за гостите.

Борусия Дортмунд реши всичко още в първия половин час. В петата минута Дониел Мален стигна до топката след рикошет и с глава откри. След четвърт час игра Мален подаде на Себастиен Алер в наказателното поле, а той беше фаулиран. Реферът Даниел Шлагер отсъди дузпа, която Джуд Белингам трансформира в гол. В 20-ата минута към този момент беше 3:0. Мален беше изведен от Бранд и откри Алер, който вкара доста хубав гол с пета. Резултатът стана 4:0 в 32-ата минута. И още веднъж Мален асистира, а Алер вкара.

Гладбах получи дузпа четвърт час преди края и Бенсебайни я вкара, с цел да понижи пасива. В 85-ата минута стана 4:2 след попадението на Щиндл. Капитанът на Гладбах играе последните си мачове за отбора, тъй като. В 4-ата минута на добавеното време Джовани Рейна вкара петото попадение с добавка.

Победата е десета подред за Борусия в Дортмунд.
Източник: flashnews.bg