Борусия Дортмунд успя да надвие състава на Майнц с 2:1

...

Късна драма зарадва Дортмунд

Борусия Дортмунд съумя да надвие състава на Майнц с 2:1 надалеч от вкъщи след късна драма. Герой за вестфалците се трансформира Джовани Рейна, който вкара секунди преди последния съдийски сигнал.

Двата тима си размениха по един гол в самото начало на срещата. Лий Жае-Сун откри резултата във втората минута, а в четвъртата Юлиан Риерсон изравни. В добавеното време Рейна се разписа, с цел да донесе триумфа на гостите.

Двубоят стартира вихрено и преди да бяха минали две минути домакините поведоха. Лий засече с глава центриране на Едимилсон и откри резултата. Отговорът на Дортмунд бе незабавен. Риерсон стреля, топката се отклони и не остави шансове на вратаря на Майнц. В идващите минути “жълто-черните ” бяха покрай нов гол. Дамен отрази удар на Мукоко, а по-късно се оправи с опит на Зюле.

Борусия имаше огромно преимущество в този интервал, а идната добра обстановка бе пропусната от Адейеми. Постепенно играта се поуспокои и се движеше равностойно, а ситуациите за гол понижиха. След почивката срещата продължи уравновесено, но Майнц изглеждаше по-опасен. В играта на гостите си личеше отсъствието на Джуд Белингам, който беше осъден.

Малко преди края домакините имаха отлична опция да поведат. Ажорк изведе Антон Стах, само че той стреля около вратата. Дортмунд стигна до триумфа в 93-ата минута. След ъглов удар топката бе отклонена от Алер и стигна до Рейна, който я заби в мрежата.