Борусия (Дортмунд) съсипа с 6:0 на своя стадион "Сигнал Идуна

...

Вдъхновен Дортмунд разпиля несъстоятелния Гладбах

Борусия (Дортмунд) унищожи с 6:0 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк " Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 23-ия кръг на немската Бундеслига.

Марко Ройс се отличи с 2 гола и 3 асистенции, като точно той даде начало на головата фиеста с попадение в 26-ата минута. В 32-рата Донийл Мален бе прецизен за 2:0, а второто полувреме "жълто-черните " трансфораха в самобитна наказателна акция, реализирайки нови четири попадения.

В 70-ата минута Мариус Воф вкара гол за 3:0, а четири минути по-късно Юсуфа Мококо добави четвърто попадение. В 82-ата минута Ройс вкара втория си гол в мача, само че и това не бе всичко, защото имаше време и за още едно попадение. Реализира го Емре Джан в първата минута на добавеното време.

След този оглушителен резултат Борусия (Дортмунд) заема второ място в класирането с 49 точки, като е с 6 точки по-малко от лидера Байерн (Мюнхен). Борусия (Мьонхенгладбах) се намира на 13-а позиция с 26 точки и ще би трябвало да мисли за оставането си в немския футболен хайлайф.