Борусия Дортмунд преодоля с огромен късмет първия кръг на турнира

...

Борусия Дортмунд оцеля в трилър за Купата на Германия

Борусия Дортмунд преодоля с голям шанс първия кръг на шампионата за Купата на Германия. “Жълточерните” бяха пред отпадане против втородивизионния Гройтер Фюрт, откакто губеха с 0:1 на стадион “Ронхоф Томас Зомер” след попадение на Себастиан Ернст (74) до петата минута на добавеното време, когато новото попълнение Аксел Витцел изравни и вкара мача в продължения. В тях Фортуна се усмихна още веднъж на Борусия и Марко Ройс означи победното попадение в 120-ата минута и донесе успеха на Борусия. В другите мачове от програмата на първия кръг Херта Берлин победи с 2:1 като посетител Айнтрахт Брауншвайг, Фрайбург се наложи на открито след продължения и дузпи над Енерги Котбус, а Падерборн се оправи вкъщи с 2:1 против Инголщад.