Борусия Дортмунд победи с 2:1 Славия Прага в последен двубой

...

Борусия Дортмунд напред в ШЛ

Борусия Дортмунд победи с 2:1 Славия Прага в финален дуел от група F на Шампионска лига. С тази победа и след провалянето на Интер вкъщи от Барселона с 1:2 германците не престават в елиминационната фаза.

Марко Ройс асистира съвършено на Санчо, който откри резултата в 10-ата минута на срещата. Славия възвърне равенството в 43-ата минута с попадение на Сучек.

Дортмундци осъществиха победното си попадение в 61-ата минута, когато прецизен беше Брандт, а асистенцията пристигна от осъществилия първото попадение за отбора си Санчо.

В 77-ата минута Вайгъл остави съотборниците си в понижен състав след втори жълт картон, само че все пак Дортмунд стигна до триумфа.

След тази победа Борусия зае второто място в класирането с актив от 10 точки, а Интер остана 3-ти със 7. Славия Прага завърши конкуренцията с 2.