Борусия Дортмунд победи Милан с 3:1 като гост в мач

...

Милан се сбогува с шансовете си за елиминациите в Шампионска лига след загуба от Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд победи Милан с 3:1 като посетител в мач от 5-ия кръг на Група " F " на Шампионска лига, игран на стадион " Джузепе Меаца ".

" Росонерите " можеха да поведат още в 6-ата минута, само че Оливие Жиру пропусна дузпа. Само 4 минути по-късно Борусия също получи правото да извърши углавен удар, който бе осъществен сполучливо от Марко Ройс означи. В 37-ата минута Милан изравни, с помощта на Самуел Чуквуезе.

" Жълто-черните " още веднъж поведоха в резултата в 59-ата минута от Джейми Биное-Гитенс, а крайният резултат пристигна в 69-ата от Карим Адейеми.

Така Борусия си подсигурява достъп до плейофите на Шампионска лига с актив от 10 точки. Последен в групата е Милан с 5.

В шестия кръг Борусия приема ПСЖ вкъщи, а Милан ще играе като посетител на Нюкасъл. И двата мача ще се играят на 13 декември.