Борусия Дортмунд не успя да победи гостуващия Волфсбург – 0:0

...

Дортмунд май разбра - без Обамеянг не става

Борусия Дортмунд не съумя да победи гостуващия Волфсбург – 0:0 в първия кръг от Бундеслигата за 2018 година и общо 18.

„ Жълто-черните “ извадиха по дисциплинарни аргументи габонския нападател Пиер-Емерик Обамеянг от състава. Но отсъствието на най-острия им нападател май ги накара да схванат, че без него ще бъде мъчно в офанзива.

Обамеянг е мечтан от два китайски клуба.

На терена на „ Сигнал Идуна Парк “ не се стигна до гол, макар че положения не липсваха и пред двете порти.

През първата част Санчо и Ярмоленко пропуснаха за дортмундци, а Исак уцели гредата.

Пред другата врата възможностите се разкриха пред Ориги и Дидави, само че и вратарят на Борусия Бюрки се изяви.

Общо взето същите основните настоящи лица се демонстрираха пред вратите и през второто полувреме, само че още веднъж безрезултатно. Пак Санчо и Ярмоленко бяха най-близо до гола за домакините, а пък на отсрещната врата Бюрки предотврати подобен за Волфсбург.

Статистиката на общия брой на ударите уточни крайното 18:10 за Борусия, само че нито една топка не влетя във вратите – 0:0. При това състояние Борусия е четвърти с 29 точки, а Волфсбург е 12-и с 20 пункта.