Борусия (Дортмунд) нанесе първо поражение за сезона на Волфсбург, надделявайки

...

Борусия нанесе първа загуба на Волфсбург

Борусия (Дортмунд) нанесе първо проваляне за сезона на Волфсбург, надделявайки над " вълците " с 3:0.

Торган Азар, Рафаел Герейро и Марио Гьотце означиха попаденията за " жълто-черните ".

Първата част приключи при нулево тъждество, само че още с началото на второто полувреме Борусия поведе в резултата на " Сигнал Идуна Парк ".

В 52-рата минута Ашраф Хакими напредна по десния фланг и навлезе към средата на игрището, пускайки пас към Торган Азар, който с акуратен изстрел не остави шансове на вратаря Парвао Перван.

Шест минути по-късно Азар проби през средата и подаде на непокрития Роберто Герейро, който удвои преднината на " жълто-черните ".

В 88-ата минута центриране отляво на Гьотце бе спряно с ръка от неприятелски защитник. Реферът уточни бялата точка, а Гьотце бе прецизен за 3:0.

С успеха Борусия измести Байерн от втората позиция във краткотрайното класиране на Бундеслигата. Баварците изгубиха с 1:5 гостуването си на Айнтрахт.