Борусия Дортмунд измъкна драматичен успех с 4:3 над Аугсбург в

...

Борусия би с 4:3 Аугсбург, Алер дебютира

Борусия Дортмунд измъкна трагичен триумф с 4:3 над Аугсбург в предпоследния мач от кръга в Бундеслигата., който се възстановяваше след лекуване за израстък на тестисите. Той започна като запаса и влезе в игра през второто полувреме.

Иначе жълто-черните повеждаха на четири пъти, Аугсбург на три пъти изравняваше. Джуд Белигам откри в 29-ата минута, Арне Майер направи 1:1 в 40-ата. Малко по-късно Нико Шлотербек вкара за 2:1, само че в добавеното време Ермедин Демирович изравни.

Английското крило Джейми Байноу-Гитънс изведе Борусия още веднъж напред четвърт час преди края. Веднага по-късно обаче Давид Колина беше прецизен за 3:3. Още минута по-късно резервата Джовани Рейна вкара последния гол в мача – 4:3.

Жълто-черните са шести в класирането с 28 точки, две по-малко от. Аугсбург е 15-и с 15 точки, колкото има и 16-я Щутгарт.