Борусия Дортмунд и продължават битката си за топ 4 в

...

Борусия би в Берлин, Аугсбург би с 6:0 за историята

Борусия Дортмунд и не престават борбата си за топ 4 в Бундеслигата. Жълто-черните се постановиха с 2:0 над Унион в Берлин, а Лайпциг отнесе с 4:1 Бохум. Борусия има 44 точки, биковете са с 43. Трети с 47 точки и мач по-малко е Щутгарт.

Борусия поведе в Берлин в 41-ата минута чрезь Карим Адейеми. Иън Маатсен в 90-ата постави точка на разногласието с гол за 0:2.

В Бохум домакините откриха резултата още в 7-ата минута посредством Максимилиан Витек. В 30-ата обаче Дани Олмо изравни с изстрел в горния ъгъл след подаване на Бенямин Шешко. След почивката гостите от Лайпциг стигнаха до нови три гола. За биковете се разписаха Луис Опенда и Юсуф Поулсен, а украинският бранител Иван Ордец си вкара автогол.

Най-убедителната победа в събота обаче записа Аугсбург – 6:0 над последния в класирането Дармщадт. Филип Тиц и Ермедин Демирович вкараха по два гола за триумфа на своя отбор. Баварците поведоха с 5:0 още до 30-ата минута.. Любопитно е, че Демирович взе участие и в предходния път – при 6:0 за Фрайбург над Борусия Мьонхенгладбах през 2021 година Другите случаи са Гладбах – Айнтрахт Браупшвайг 10:0 (1984 г.) и Айнтрахт – Карлсруе 0:7 през 1964 година При триумфа на Гладбах петият гол е маркиран още в 25-ата минута.
Източник: flashnews.bg