Не беше задоволително тъкмо осъществяването на футболиста на домакините.
Джан сменя Брант.
45′
Играта е възобновена.
45+1′
Първото полувреме стартира динамично, като домакините сътвориха състояние още преди да е минала и една цялостна игрова минута.

Халанд напредна и стреля, кълбото мина сред краката на Нойер, само че Боатенг мазета от голлинията.

Нова заплаха пред полето на баварците бе основана от Брант, само че диагоналният му изстрел не затрудни опитния пазач на гостите.

Азар прати топката в мрежата след тъкмо 10 минути игра, само че попадението не беше зачетено поради засада, която бе явна даже в действително време.

Левандовски шутира от междинна отдалеченост, а малко по-късно и Пишчек трябваше да се намесва, като почисти кълбото от самата голлиния.

Коман, в два обособени случая, бе изведен добре в половината на противника, само че не съумя да затрудни защитата на Борусия.

В 28-ата минута Герейро центрира добре, само че опитът за акробатично осъществяване на Халанд несполучи и заплаха пред Нойер на процедура не беше основана.

Две минути преди почивката Кимих реши да опита шанса си с техничен прехвърлящ удар. Бюрки не се намеси безапелационно, не съумя да избие уместно и резултатът беше открит.

Така след 45 минути игра гостите се отдръпнаха в отмора с гол задатък.
45′
Почивка.
43′
ГООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Кимих открива резултата!

Прехвърля технично Бюрки, след недоразумение в защитата на противника.

Предимство за първенците!
41′
Павар центрира!

Топката е изчистена, само че не задоволително надалеч.
35′
Скоростна акция на домакините.

Брант пробва изстрел.

Топката не намира очертанията на задачата.
29′
Левандовски се подхлъзва.

Показва на рефера, че изпитва болежка.

Играта продължава.
28′
Центриране на Герейро.

Халанд опитва акробатично осъществяване.

Далеч от истината.

Топката още веднъж е подадена в полето на гостите, само че не следва нищо съществено.
 Снимка 480920
Източник:
25′
Ново състояние наоколо до вратата на домакините.

Повторенията демонстрират, че кълбото е рикоширало в една от ръцете на Герейро.

Действията му са регистрирани като неволни.
22′
Разбъркване пред Бюрки.

Коман доближава до опция за отправяне на изстрел.

Попадение не е маркирано.
19′
Топката е изчистена от голлинията на Борусия!

Пишчек е героят за домакините, като избива кълбото в последния вероятен миг.

Малшанс за Байерн (Мюнхен)!
15′
Халанд чака опция на границата на засадата.

За момента няма доста пространства пред него, като е затрупан от двама бранители на противника.
13′
Официално предизвестие за Хумелс.

Четвърти жълт картон за ветерана през сезона.
11′
Бюрки хваща топката в ръцете си.

Ситуация пред вратата на домакините, в която Левандовски стига до изстрел.

Не изключително мощен удар, който не съставлява усложнение за стража.
10′
Топката е във вратата на Нойер.

Отсъдена е обаче засада на Азар.

Правилно решение на страничния арбитър.

Без подозрения, в съответния случай.
5′
Левандовски влиза в наказателното поле.

Ударът му е блокиран.

Хумелс се намесва уверено.

Все отново ветеранът е на терена, макар че имаше контузия.
 Матс Хумелс и Асел Вицел са възобновени за утрешното дерби в Бундеслигата

Марко Ройс и Дан Аксел Загаду ще липсват до края на сезона
4′
Диагонален шут на Брант!

Спасяване на Нойер.

Не изключително рискова обстановка пред вратата на гостите, само че въпреки всичко - втори прецизен удар в очертанията на вратата.
2′
Скоростна офанзива за домакините.

На върха ѝ се оказа Халанд.

Стреля сред краката на вратаря!

Топката е избита от бранител на голлинията.

Първо състояние в мача.
1′
Първи съдийски сигнал.
1′
Минута безмълвие преди старта на дербито.
Състав Бюрки Нойер Хумелс Боатенг Пишчек Алаба Герейро Кимих Аканджи Павар Хакими Горетцка Дилейни Гнабри Дауд Коман Азар Дейвис Брант Мюлер Халанд Левандовски Треньор Люсиен Фавър Ханзи Флик Резерви Рейна Кюзанс Мори Май Гьотце Улрайх Балерди Перишич Санчо Зиркзее Хитц Мартинес Джан Одриосола Шмелцер Майер Витсел Ернандес
Борусия (Дортмунд) приема Байерн (Мюнхен) в дербито от междинния 28-и кръг в Бундеслигата.

Битката на стадион " Сигнал Идуна Парк " започва в 19:30 часа.

Der Klassiker №102 още веднъж се чака с голям интерес, тъй като може да реши битката за купата. Баварците се целят в осма поредна купа и при победа ще пернат със седем точки на вицешампионите.
 Снимка 480707
Източник:

Борусия има страхотна опция да се приближи компактно зад Байерн при възможен триумф, само че поради възбраната за наличие на почитатели на стадионите няма да употребява огромното си преимущество - публиката и особено " Жълтата стена ".
 Ханзи Флик: Трябва да приемеш събитията и да не търсиш опрощение

Наставникът на Байерн разяснява утрешния мач с Борусия (Дортмунд)

Баварската машина се намира във превъзходна форма и не стопира да ниже победа след победа - 8 в последните 8 мача във всички шампионати с внушителна голова разлика 26:5.

Борусия също откри себе си след неувереното показване през есента и завоюва последните си 6 срещи в Бундеслигата. В тях тимът вкара 15 попадения и позволи единствено 1, което прави дербито още по-вълнуващо.
 Байерн (Мюнхен) позлатява Алаба, в случай че остане в клуба

Предлагат му по 15 млн. евро на сезон

Байерн господства осезаемо през последните години в това съревнование и се намира в невиждана серия от седем следващи трофеи, само че " жълто-черните " са последният тим, който е грабвал трофея. Те го сториха през 2011 и 2012 година, а в този момент още веднъж жадуват да разклатят трона на хегемона и да го смъкват от върха.

Това е дуел №29 за последните осем години сред двата отбора на четири фронта - Бундеслига, Купа на Германия, Суперкупа на Германия и Шампионска лига. Борусия завоюва единствено три от последните 15 турнирни срещи с най-големия си съперник, допускайки девет провали.

Срещу нито един различен съперник мюнхенци нямат толкоз ремита в Бундеслигата (29). Последните два мача се състояха в Мюнхен и в тях рурци отнесоха два звучни шамара - 0:5 и 0:4. В последните пет мача в Дортмунд за състезание двата отбора имат по два триумфа. Като цяло на своя стадион Борусия има леко преимущество от 16:15 турнирни победи.
 Фройнд: За Санчо не би било добре да премине в Юнайтед

" Тук също можеш да получаваш положителни пари "

Голмайсторът на Бундеслигата Роберт Левандовски (27 гола в 25 мача този сезон) има цели 17 гола в дербито, като 16 от тях са вкарани с екипа на най-успешния немски клуб. Полякът обича да играе против някогашния си тим, вкарвайки му непроменяемо в последните 6 мача общо 12 гола.