Борнемут се придвижи до петата позиция във временното класиране на

...

Борнемут излезе на пета позиция след зрелищна победа над Лестър

Борнемут се придвижи до петата позиция във краткотрайното класиране на Премиър лийг, откакто надви с 4:2 над Лестър вкъщи. " Черешките " взеха решение всичко в своя изгода още до почивката, когато водеха с 3:0. Райън Фрейзър (19', 37') означи две попадения, а Джошуа Кинг (41') бе прецизен от дузпа в края на първото полувреме. " Лисиците " останаха с човек по-малко в 69-ата минута, когато капитанът Уес Морган бе изпъден поради втори жълт картон. След това Адам Смит повиши на 4:0 в стотния си мач в Премиър лийг.
A new-born baby
100 @premierleague games
A goal to cap it off

Enjoy your weekend, @AdamSmith912 #afcb pic.twitter.com/Yge4sY1Qdd
— AFC Bournemouth (@afcbournemouth) September 15, 2018

Лестър съумя да направи по-почетна тази загуба в заключителните минути, когато Джеймс Мадисън осъществя дузпа, а Марк Олбрайтън оформи крайния резултат в 89-ата минута.

Тежката загуба още веднъж подлага под подозрение бъдещето на Клод Пюел в Лестър. " Лисиците ", за които това е второ следващо проваляне, заемат десето място във краткотрайното класиране с актив от шест точки. Премиър лийг 5 кръг, събота 15 септември  Борнемут 4:2краен резулат  Лестър