Борещият се за титлата в Италия отбор на Аталанта постигна

...

Аталанта унищожи като гост Удинезе

Борещият се за купата в Италия тим на Аталанта реализира гръмка победа с 6:2 над Удинезе като посетител в мач от 21-вия кръг на Серия "А ".

Колумбиецът Луис Муриел вкара два гола за "нерадзурите ", които водеха с 3:0 още до почивката. Марио Пашалич откри резултата в 17-ата минута, а пет по-късно Муриел удвои. Украинецът Руслан Малиновски пък повиши на 3:0 в 43-тата минута.

В 59-ата минута Удинезе върна очакванията си за поврат след автогол на Берат Джимсити, само че още веднъж Муриел се разписа за 4:1 в 76-ата минута.

Удинезе вкара втория си гол в дуела в 88-мата минута посредством Бето, само че в ответната офанзива датчанинът Йоаким Меле вкара за 5:2. Крайното 6:2 оформи Матео Песина в продължението на мача.

С успеха Аталанта събра 41 точки от 20 мача и изостава с 8 точки от водача Милан, който има и мач повече. Бергамаските са на две точки за третия Наполи, който също е с мач преимущество. Този следобяд неаполитанци победиха с 1:0 Сампдория като хазаин.

Единственият гол в мача падна в 43-тата минута, а негов създател бе Андреа Петаня.

Тимовете на Удинезе и Сампдория имат по 20 точки и заемат 14-о и 15-о място.