Борещият се за място в Шампионската лига тим на Хетафе

...

Две абсурдни дузпи, Хетафе отстъпи четвъртото място

Борещият се за място в Шампионската лига отбор на Хетафе направи 2:2 при гостуването си на Валядолид в първи мач от неделната стратегия на Ла Лига. Равенството остави Хета зад четвъртия Севиля седмица преди борбата сред двата тима. Днес гостите от “Колисеум Алфонсо Перес” откриха посредством брилянтен гол на Мауро Арамбари (14). Попадения на Сержи Гуардиола (30) и Енес Юнал (69 - дузпа) насочиха точките на “Хосе Сорийя”. Дузпата беше извънредно любопитна и глуповата, откакто Арамбари изрита топката в ръката на собствен съотборник. В 93-ата Хета получи дузпа, която също може да се назова безумна. Оскар Плано изрита Уго Дуро в опит да почисти, като ситуацията остана като много подозрително.

В 14-ата минута Мауро Арамбари вкара същинско украшение след мощен удар от 22 метра. Халфът на Хета изстреля топката към горния десен ъгъл на вратаря Йоел Родригес - 0:1. “Бяло-виолетовите” търсеха равнене посредством постепенни офанзиви и придържане наоколо до вратата на противника. В 30-ата Сержи Гуардиола се вклини сред двама бранители и осъществя с бедро от 10 метра, засичайки след центриране отляво - 1:1. В 38-ата левият защитник на гостите Виторино Антунеш напусна с съмнения за тежка травма на коляното. В 60-ата Кеко изпъкна с превъзходен пробив, а шутът му беше отразен от стража Давид Сория. Три минути по-късно Матиас Оливейра беше изпъден за втори жълт картон за несъзнателен удар в лицето на Оскар Плано. В 68-ата съдията назначи неуместна дузпа за домакини. Арамбари искаше да почисти в ъглов удар, само че топката отиде в протегнатата настрана ръка на Даконам Джене. Въпреки че топката беше ориентирана настрана от вратата реферът реши, че това е дузпа. Енес Юнал осъществя от бялата точка, осъществявайки цялостен поврат - 2:1. В 74-ата момчетата на Пепе Бордалас изумиха с голяма тактическа неточност. След осъществяване на корнер гостите се бяха пренесли напълно в половината на своя конкурент. Неуспешен опит за удар разреши на Пусела да оформи светкавична контра и нямаше кой да настигне Начо Мартинес и Уалдо Рубио. Топката попадна в мрежата, само че повторенията демонстрираха, че двамата не са решили добре обстановката и има засада при подаването, поради които резултатът остана 2:1. В 93-ата съдията уточни бяла точка в наказателното поле на домакините. Оскар Плано не съумя да изрита топката, а чукна крайници на Дуро. Хорхе Молина се нагърби с осъществяването и осъществя за крайното 2:2. " Бяло-виолетовите " са на точка пред зоната на изпадащите. Хетафе е на точка за Севиля преди конфликта сред двата тима на " Колисеум Алфонсо Перес ". СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 32 кръг, неделя 14 април  Реал Валядолид 2:2краен резулат  Хетафе