Бордо спечели гостуването си на Рен 1:0 в първия мач

...

Бордо задълбочи кризата в Рен

Бордо завоюва гостуването си на Рен 1:0 в първия мач от 11-ия кръг на френската Лига 1.

Това е трета поредна загуба за отбора от Бретан във всички шампионати. Преди това Рен позволи провали с по 0:3 от Челси в Шампионската лига и Пари Сен Жермен в шампионата. В последните си девет срещи Рен има единствено един триумф и маркирани 7 гола, при 15 позволени.

Успехът за Бордо донесе някогашният футболист на Рен Хатем Бен Арфа, който вкара единственото попадение в 37-ата минута. Така той се реваншира за пропуск при започване на срещата, когато не съумя да осъществя от близка отдалеченост.

С тази победа Бордо събра 15 точки и се изкачи на 11-ата позиция във краткотрайното класиране. Рен остана на четвърто място с 18 точки, като отличният старт в шампионата е към този момент спомен. След първите пет кръга Рен имаше 13 точки.