Болоня изкова петата си победна от началото на сезона в

...

Нелеп автогол даде началото на обрат за Болоня в Генуа

Болоня изкова петата си победна от началото на сезона в Серия " А ", откакто се добра до поврат и триумф с 2:1 като посетител на. Двубоят стартира по съвършен метод за генуезците, които поведоха на " Луджи Ферарис " с гол в седмата минута. Мартен Торсби засече с глава центриране от корнер на Кандрева, с което даде задатък на домакините. В 25-ата минута Орсолини можеше да изравни, само че негов удар срещна гредата. Все отново равенството бе възобновено малко преди почивката, когато си означи автогол, засичайки в личната си врата центриране от ъглов удар на Орсолини. Ситуацията бе комична, защото бранителят на Самп по никакъв метод не бе подложен напрегнат.

В 52-рата минута Болоня стигна до цялостен поврат, откакто посрещна глава на далечната греда ужасно центриране на. След това попадение Самп не съумя да реагира, а в добавеното време гредата лиши Болоня от трети гол след удар на от границата на наказателното поле.

С този триумф Болоня се приближи на точка от днешния си противник.

Серия А 8 кръг, неделя 22 ноември  Сампдория 1:2краен резулат  Болоня