БНРЛудогорец завърши наравно 1:1 срещу унгарския Ференцварош след голове на

...

Равенство изпрати Лудогорец в елиминациите на Лига Европа

БНР

Лудогорец приключи наедно 1:1 против унгарския Ференцварош след голове на Джоди Лукоки в 24-ата минута и Николай Сигневич за гостите в 4-ата добавена минута от мача. Така Лудогорец си обезпечи място на 1/16-ина финалите в шампионата Лига Европа. Разградчани останаха втори в осма група с 8 точки, след спечелилия Еспаньол с 11 и пред Ференцварош със 7 и ЦСКА Москва с 5 точки.

Другият мач в групата Еспаньол - ЦСКА Москва приключи 0:1.

Така българският първенец ще участва  в жребия в понеделник от 14 часа за елиминационните мачове през пролетта.

По-активен през първото полувреме бе тимът на гостите, които извършиха серия от корнери, уцелиха гредата в 37-ата минута посредством Фримпонг и поставяха напрегнат нестабилната българска защита.

Но до гол стигнаха лудогорци, които вървяха и ръка за ръка с Фортуна в този интервал. При една от няколкото рискови контри, които организираха, разградчани стигнаха до попадение на бързоногия Джоди Лукоки. Той изпрати топката в мрежата за 1:0 в 24-ата минута.

При този резултат завърши първото полувреме. Добрата вест бе преднината на Лудогорец, а неприятната - нестабилната игра на българския първенец.

През второто полувреме българският първенец съумя отчасти да стабилизира играта си и да я изнесе по-напред, макар че пред вратата му още веднъж породиха две-три доста рискови обстановки.

С напредването на времето обаче унгарците ставаха все по-припрени, а лудогорци все по-спокойни. В самия край Марселиньо можеше да вкара и втори гол, само че бранител на Фради мазета от голлинията. В 4-ата добавена минута резервата Сигневич изравни за унгарците, само че това не бе задоволително за тях и след ремито 1:1 Лудогорец отива в елиминационната фаза.

Мачът се игра пред към 5000 фенове на " Лудогорец Арена ", от които 800 пристигнали със специфичен трен маджарски последователи.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!