Близо година след като изживяха истински кошмар вследствие изпадането на

...

Благоевград си отдъхна: Пирин остава при професионалистите

Близо година откакто изживяха същински призрачен сън вследствие изпадането на обичания им тим от елита, почитателите в Благоевград си отдъхнаха. “Орлетата”, които бяха изправени пред сериозната заплаха да се простят с елитния си статут, победиха измъчено, с минималното 1:0 дубъла на Лудогорец и подсигуряваха и през идващия сезон мястото си във втория ешелон. В воин за благоевградчани за кой ли път през този сезон се трансформира неостаряващият Владислав Златинов. Голмайсторът на Пирин се разписа в 82-ата минута от дузпа. По-рано в срещата съотборникът му Димитър Благов също имаше опция да открие резултата с удар от бялата точка, само че несполучливо. С успеха над разградчани клубът от стадион “Христо Ботев” събра 31 точки и зае първото място над чертата в крайното класиране. Втора лига 30 кръг, четвъртък 23 май  Пирин (Благоевград) 1:0краен резулат  Лудогорец 2