Бившият №1 в световната ранглиста Анди Мъри (Вбр) се класира

...

Мъри си връща блясъка и на сингъл

Бившият №1 в международната класация Анди Мъри (Вбр) се класира за полуфиналите на шампионата по тенис за мъже в Антверп, откакто победи мъчно румънеца Мариус Копил с 6:3, 6:7(7), 6:4. Следващият противник на британеца е Юго Умбер (Франция).

Мъри, който се изтеза със същия противник преди година във Вашингтон, загуби на личен сервис при 5:3 във втория сет, а Копил завоюва последвалия тайбрек и изравни.

Британецът обаче проби подаването на румънеца в деветия гейм на последния сет и затвори срещата с първия си мачпойнт.

" Напоследък не играя толкоз постоянно и изгубвам сили на личен сервис с течение на мача. Изиграх неприятен гейм при 5:3 във втория сет, само че по-късно възвърнах самочувствието си.

Той пък подаваше извънредно добре и беше нападателен до самия край ", сподели Мърси след срещата с Копил.

Юго Умбер победи поставения под номер 5 аржентинец Гуидо Пея с 5:7, 6:4, 6:4. Французинът проби подаването на противника при 4:4 в последния сет и довърши успеха след два часа и 25 минути на корта.

Изгряващата звезда Яник Синер се класира за първи път в кариерата си на полуфиналите на шампионат от международния тенис тур, откакто се наложи над американеца Франсис Тиафо с 6:4, 3:6, 6:3.

18-годишният италианец е най-младият участник на това равнище от пет години насам, когато Борна Чорич игра полуфинал в Базел на 17.

Следващият противник на Синер е ветеранът Стан Вавринка, който победи Жил Симон с 6:3, 7:6(6), 6:2.
Източник: standartnews.com