Бившият №1 в света Анди Мъри преодоля третия кръг на

...

Емоционален Мъри избухна в сълзи след нова победа във Вашингтон

Бившият №1 в света Анди Мъри преодоля третия кръг на шампионата по тенис във Вашингтон с награден фонд от 1.89 милиона $. Британецът се класира за четвъртфиналите след сложна победа в три сета 6:7 (4), 6:3, 7:6 (4) против Мариус Копил в дуел, който продължи малко повече от три часа. Двубоят приключи в 03:01 ч. локално време след среднощ, което е най-късният край на дуел в историята на конкуренцията.

Andy Murray becomes emotional after staying up late, past 3 a.m., to beat Marius Copil and reach the #CitiOpen quarter-finals.

— ATP World Tour (@ATPWorldTour) August 3, 2018 Първата част мина без пробиви, а в тайбрека румънецът поведе в резултата след първата си опция. Опитният Мъри, който има три извоювани трофеи от шампионатите от " Големия шлем ", изравни резултата във втория сет, откакто на два пъти завоюва подаването на своя съперник.
В третата част двамата противници на корта размениха по един пробив, а някогашният водач в международната класация Мъри завоюва дуела от втория си мачбол.

След успеха Анди сподели какъв брой доста му е липсвал тенисът, оставяйки се на страстта. Шотландецът покри лицето си с забрадка и се разплака, а останалите почитатели по трибуните се изправиха и го приветстваха.

A hugely emotional Andy Murray won a deciding-set tiebreak to defeat Marius Copil and reach the Citi Open quarter-finals

— Sky Sports Tennis (@SkySportsTennis) August 3, 2018 Това бе едвам трета победа за някогашния №1 през 2018 година след претърпяната интервенция през януари.

“Емоциите надвиха в края на един извънредно дълъг ден и дълъг мач”, бе сбитият коментар на Мъри, който сега заема 832-о място. Успехът значи, че той ще се изкачи с най-малко 450 места в международната класация.

Неговият идващ противник е австралиецът Алекс де Минор.

Номер три в главната скица Давид Гофен от Белгия също продължава напред във Вашингтон след победа с 6:0, 6:3 против американеца Франсес Тиафо, номер 13 в схемата.